انواروب: اتحادیه «وفاق‌ المدارس» از نهادهای اسلامی پاکستان است که فعالیت‌های قرآنی متنوعی را برای علاقمندان اجرا می‌کند. روزنامه امت کراچی با یادآوری اهدای جایزه «خدمت به قرآن کریم» عربستان در سال ۲۰۱۴ به اتحادیه وفاق المدارس نوشت: این جایزه طی مراسمی توسط استاندار مکه به مولانا حنیف جالندهری، دبیر این اتحادیه اهدا شد. در مراسم […]

انواروب: اتحادیه «وفاق‌ المدارس» از نهادهای اسلامی پاکستان است که فعالیت‌های قرآنی متنوعی را برای علاقمندان اجرا می‌کند.

روزنامه امت کراچی با یادآوری اهدای جایزه «خدمت به قرآن کریم» عربستان در سال ۲۰۱۴ به اتحادیه وفاق المدارس نوشت: این جایزه طی مراسمی توسط استاندار مکه به مولانا حنیف جالندهری، دبیر این اتحادیه اهدا شد.
 
در مراسم اهدای جایزه شخصیت‌های معروف جهان اسلام حضور داشتند و اتحادیه وفاق‌ المدارس به خاطر پرورش بیش از ۶۳ هزار حافظ قرآن شامل ۱۵ هزار نفر از بانوان این جایزه را دریافت کرد.
 
این اتحادیه در سال ۱۹۵۹ میلادی با هدف دفاع از شریعت و قوانین اسلامی و ایجاد هماهنگی بین مدارس پاکستان در این کشور تأسیس شد.
 
مدارس تحت پوشش این اتحادیه در سراسر پاکستان فعالیت دارند و این مرکز فعالیت‌های متعددی در زمینه آموزش روخوانی، روانخوانی، تجوید، قرائت و حفظ قرآن انجام داده است.
 
آموزش دروس دینی و مباحث فقهی طبق مکتب اهل سنت از دیگر برنامه‌های اتحادیه وفاق‌المدارس است.

طلاب علوم دینی و دانش‌آموزان در مدارس وابسته به این اتحادیه مشغول تحصیلند و معلمان زیادی نیز مباحث مختلف را به علاقمندان علوم دینی آموزش می‌دهند.
منبع: ایکنا