رییس جمهوری از راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان تایباد تا پایان ماه مبارك رمضان خبر داد.به گزارش انواروب به نقل از ایرنا، ‘محمود احمدی نژاد’ عصر پنج شنبه در چهارمین سفر استانی خود به خراسان رضوی در جمع مردم شهرستان تایباد حضور یافت.وی در سخنانی اظهارداشت: در جریان سفرهای استانی در این شهرستان 78 […]

رییس جمهوری از راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان تایباد تا پایان ماه مبارك رمضان خبر داد.
به گزارش انواروب به نقل از ایرنا، ‘محمود احمدی نژاد’ عصر پنج شنبه در چهارمین سفر استانی خود به خراسان رضوی در جمع مردم شهرستان تایباد حضور یافت.
وی در سخنانی اظهارداشت: در جریان سفرهای استانی در این شهرستان 78 مصوبه داشته ایم كه 69 مورد آن اجرایی شده است یا در دست اجرا است.
رییس جمهوری یادآورشد: در پایان این سفر در جلسه هیات دولت 9 مصوبه ای كه اجرایی نشده است یا در ابتدای كار است بررسی و مشكلات اجرایی آن برطرف می شود.
احمدی نژاد تصریح كرد : همه قول های دولت در جریان سفرهای دولت دهم محقق می شود ضمن آن كه باید اقدامات بسیاری انجام شود و به این منظور تصمیمات جدیدی اتخاذ می شود.
وی با تاكید بر اهمیت بحث اشتغال جوانان شهرستان تایباد اظهار داشت: مرحله نخست منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان تا آخر ماه مبارك رمضان یا زودتر با حضور معاون اول رییس جمهوری به بهره برداری می رسد.
احمدی نژاد ادامه داد : موضوع منطقه ویژه معدنی نیز تصویب شده و بودجه لازم هم برای آن تعیین شده است و بودجه بیشتری برای این بخش اختصاص می یابد و در سریع ترین زمان ممكن راه اندازی و فعال می شود.
وی با بیان این كه جوانان این دیار علاقمند به داشتن شغلی شرافتمندانه و مفید در همین منطقه هستند،گفت : این شهرستان همچنین در بخش كشاورزی دارای استعداد و ظرفیت بالایی است كه امیدواریم با در اختیار گذاشتن زمین و اختصاص یارانه لازم برای آبیاری تحت فشار اراضی این منطقه توسط استاندار ، جوانان این دیار همتی مضاعف را برای آبادانی منطقه و تولیدات آن داشته باشند.
رییس دولت دهم با تاكید بر این كه باید از همه ظرفیت های این شهرستان بهره برد ، اظهارامیدواری كرد: در آینده ای نه چندان دور تولیدات صنعتی ، معدنی و كشاورزی این شهرستان به تمامی ایران و همچنین خارج از كشور صادر شود.