مسئولان یکی از پروازهای امریکا، یک دانشجوی عراقی را به خاطر عربی صحبت کردن از هواپیما بیرون کرده‌اند.   به گزارش انواروب به نقل از پرس تی وی،  این جوان که خیرالدین مخزومی نام دارد در تاریخ 9 آوریل (21 فروردین) پیش از بلند شدن هواپیما، از آن بیرون رانده شد. مخزومی می‌گوید تلفنی با […]

مسئولان یکی از پروازهای امریکا، یک دانشجوی عراقی را به خاطر عربی صحبت کردن از هواپیما بیرون کرده‌اند.

 

به گزارش انواروب به نقل از پرس تی وی،  این جوان که خیرالدین مخزومی نام دارد در تاریخ 9 آوریل (21 فروردین) پیش از بلند شدن هواپیما، از آن بیرون رانده شد.

مخزومی می‌گوید تلفنی با عمویش درباره شرکت در جلسه سخنرانی بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل صحبت می‌کرده که یکی از خدمه‌های پرواز او را از هواپیما بیرون کرده است.

این دانشجو اخیراً در مصاحبه با نیویورک تایمز گفت: «آنچنان درباره این سخنرانی هیجان‌زده بودم که به عمویم زنگ زدم تا درباره‌اش صحبت کنم.»

وی می‌گوید در طول مکالمه‌اش وقتی کلمۀ «‌ان‌شاء‌الله» را به زبان آورد یکی از مسافران با تعجب به او خیره شد و سپس یکی از خدمه پرواز او را از هواپیما بیرون کرد و بعد از آن نیز به وی اجازه ندادند به هواپیما بازگردد.

مخزومی که 26 سال دارد و دانشجوی دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است در این رابطه گفت: «این بلایی است که اسلام‌هراسی بر سر این کشور آورده است.»