انوار وب:  اداره اوقاف اهل تسنن عراق، اعلام کرد که قرار تعطیلی مساجد اهل تسنن در بغداد لغو شد.به گزارش شفقنا به نقل از المحیط، قرار تعطیلی مساجد اهل تسنن باعث ایجاد اختلافات وسیعی میان علمای دینی عراق شد و ریاست جمهوری عراق نیز آن را اعلام یک جنگ معرفی نمود.مجمع فقهی اهل تسسن بعد […]

انوار وب:  اداره اوقاف اهل تسنن عراق، اعلام کرد که قرار تعطیلی مساجد اهل تسنن در بغداد لغو شد.
به گزارش شفقنا به نقل از المحیط، قرار تعطیلی مساجد اهل تسنن باعث ایجاد اختلافات وسیعی میان علمای دینی عراق شد و ریاست جمهوری عراق نیز آن را اعلام یک جنگ معرفی نمود.
مجمع فقهی اهل تسسن بعد از ترور روحانی دینی بارز اهل تسن « قاسم المشهدانی» اعلام کرده بود که از روز جمعه تا اطلاع ثانوی مساجد اهل تسنن به نشانه اعتراض به این مساله تعطیل خواهد بود.
با وجود ان که مجمع مذکور قرار لغو اعلام سابق خود را به طور رسمی بیان نکرد، اما از آن جا که اوقاف مدیریت مساجد را به عهده دارد به طور رسمی قرار را لغو کرده و مجمع را نیز با خود هم رأی دانست.
شیخ « زیاد السامرایی» از اعضای اوقاف اهل تسن گفت: در دو روز گذشته با هیاتی از اوقاف  مجمع فقهی برگزار شد و تصمیم گرفتتیم که برای رعایت مصلحت جمعی، قرار اعلام شده در مورد تعطیلی مساجد اهل تسنن را لغو کنیم .
ریاست جمهوری عراق  قرار تعطیلی مساجد را مورد انتقاد قرار داده و آن را اعلان جنگ معرفی کرد ؛ با تمام این ها و با وجود ان که قرار لغو  تطعیلی مساجد صادر شده اما با این حال برخی از مساجد اهل تسنن هنوز تعطیل هستند.