سنی‌آنلاین| محکومیت‌ها و اعتراضات از سوی کشورهای اسلامی، سازمان‌ها و دولت‌ها در واکنش به اهانت سخنگوی حزب حاکم هند به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و ام‌المؤمنین عایشه صدیقه رضی‌الله‌عنها همچنان ادامه دارد.سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه‌ای این اهانت را محکوم کرد و ضمن تاکید بر «مقابله جدی مقامات دولت هند» با چنین اهانت‌هایی، از جامعه […]

سنی‌آنلاین| محکومیت‌ها و اعتراضات از سوی کشورهای اسلامی، سازمان‌ها و دولت‌ها در واکنش به اهانت سخنگوی حزب حاکم هند به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و ام‌المؤمنین عایشه صدیقه رضی‌الله‌عنها همچنان ادامه دارد.
سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه‌ای این اهانت را محکوم کرد و ضمن تاکید بر «مقابله جدی مقامات دولت هند» با چنین اهانت‌هایی، از جامعه بین‌المللی به‌ویژه نهادهای سازمان ملل و شورای حقوق بشر خواست تا اقدامات لازم را برای مقابله با سیاست‌های تبعیض‌آمیز علیه مسلمانان در هند انجام دهند.
وزارت خارجه عربستان نیز ضمن تقبیح و محکوم‌کردن اهانت سخنگوی حزب حاکم هند به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و ام‌المؤمنین عایشه صدیقه رضی‌الله‌عنها، مخالفت شدید خود را با هرگونه «اهانت به مقدسات و شخصیت‌های دین اسلام و سایر ادیات آسمانی» اعلام کرد.
دولت‌های کویت و ایران نیز بعد از قطر، با احضار سفیر هند در این دو کشور، مراتب اعتراض خود به این اقدام اهانت‌آمیز را اعلام کردند. دولت کویت خواستار عذرخواهی حزب حاکم هند در این زمینه شد.

در پاکستان نیز نخست‌وزیر، رئیس‌جمهور و وزیر خارجۀ این کشور اهانت سخنگوی هند به پیامبر اکرم و ام‌المؤمنین عایشه صدیقه را محکوم کردند. وزارت خارجه پاکستان کاردار سفارت هند را به این وزارتخانه احضار کرد.
امارت اسلامی افغانستان نیز اهانت صورت‌گرفته به پیامبر اکرم و همسر مطهر ایشان را محکوم کرد. ذبیح‌الله مجاهد در توییتی نوشت: «امارت اسلامی استفادۀ الفاظ توهین‌آمیز ازطرف یک مسؤل حزب حاکم هندوستان در شأن پیامبر اسلام صلی‌الله‌علیه‌وسلم را با شدیدترین الفاظ نکوهش [محکوم] می‌نماید و از حکومت هند می‌خواهد به چنین اشخاص متعصب اجازه ندهد به دین مبارک اسلام توهین کرده، احساسات مسلمانان را برانگیزاند.»
همچنین جنبش حماس این اهانت را محکوم کرد و آن را «تحریک احساسات مسلمانان» و «اهانت مستقیم به بیش از دو میلیارد مسلمان در سراسر جهان» دانست.

گفتنی ست؛ انتشار توئیت اهانت‌آمیز به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و ام‌المؤمنین عایشه صدیقه رضی‌الله‌عنها توسط سخنگوی رسمی حزب حاکم هند که «نارندرا مودی»، نخست‌وزیر این کشور رهبری حزب را بر عهده دارد، سیل گسترده‌ای از واکنش‌های اعتراض‌آمیز کاربران شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشت.
◻️دولت هند در پی این اعتراضات گسترده، تا کنون فقط به «تعلیق» سخنگوی حزب حاکم از مسئولیتش اکتفا کرده و عذرخواهی رسمی نکرده است./ خبرگزاری‌ها