انواروب| اردوغان از سوئد خواست برای تسریع پیوستن خود به ناتو از سوزاندن قرآن دست بردارد. به گزارش خبرگزاری الشروق، رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهور ترکیه به سوئد گفت: در صورتی قرآن سوزی را که باعث خشم پایگاه گسترده حامیان او شده است، متوقف نکند، ممکن است تصویب الحاق سوئد به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی […]

انواروب| اردوغان از سوئد خواست برای تسریع پیوستن خود به ناتو از سوزاندن قرآن دست بردارد.

به گزارش خبرگزاری الشروق، رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهور ترکیه به سوئد گفت: در صورتی قرآن سوزی را که باعث خشم پایگاه گسترده حامیان او شده است، متوقف نکند، ممکن است تصویب الحاق سوئد به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) توسط پارلمان ترکیه به تعویق بیفتد.

وی در راه بازگشت از مجارستان گفت: سوئد باید مراقب خیابان های استکهلم باشد، اگر آنها مراقب خیابان های خود نباشند، اگر این حملات به چیزهایی که ما مقدس می دانیم ادامه یابد، نباید ما را سرزنش کنند.
ترکیه و مجارستان تنها اعضای ناتو هستند که هنوز با پیوستن سوئد به این ناتو موافقت نکرده اند.
اردوغان در ماه ژوئیه با حمایت از درخواست سوئد موافقت کرد، اما تصویب پارلمان ترکیه برای تصویب قانون لازم است.
پارلمان ترکیه تا اکتبر آینده کار خود را از سر نمی گیرد، هرچند کمیته روابط خارجی در صورت درخواست دولت می تواند زودتر بحث را آغاز کند.
اردوغان تاکید کرد: ما نمی ‌توانیم بدانیم بحث‌ها در پارلمان چقدر طول می‌کشد یا کمیته‌ها این موضوع را تصویب می‌کنند./ شبستان