انواروب: نخست‌ وزیر ترکیه که در انتخابات این کشور به ریاست‌ جمهوری انتخاب شد، در اولین اقدام پس از مسجل شدن پیروزی، برای ادای نماز شکر به مسجد «ایوب سلطان» رفت. به نقل از روزنامه «حریت»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌ وزیر ترکیه در اولین اقدام پس از مسجل شدن پیروزی‌ اش در انتخابات ریاست‌ جمهوری، […]

انواروب: نخست‌ وزیر ترکیه که در انتخابات این کشور به ریاست‌ جمهوری انتخاب شد، در اولین اقدام پس از مسجل شدن پیروزی، برای ادای نماز شکر به مسجد «ایوب سلطان» رفت.

به نقل از روزنامه «حریت»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌ وزیر ترکیه در اولین اقدام پس از مسجل شدن پیروزی‌ اش در انتخابات ریاست‌ جمهوری، برای ادای نماز شکر به مسجد «ایوب سلطان» استانبول رفت.

وزیر دادگستری ترکیه اعلام کرد که آقای اردوغان با به دست آوردن ۵۲ درصد مجموع آرا، توانسته پیروز انتخابات شود. بر اساس قانون جدید ترکیه، رئیس‌ جمهور از این پس بیشترین اختیارات را در ساختار سیاسی ترکیه دارد.

آقای اردوغان پس از حضور در مسجد با تشکر از مردم ترکیه به دلیل حضور در انتخابات، گفت نتایج انتخابات نشان‌ دهنده «اراده» مردم ترکیه است.

خبرنگار شبکه بی‌ بی‌ سی گزارش داده است که مسجد «ایوب سلطان» محلی است که سلاطین عثمانی بلافاصله پس از به قدرت رسیدن، در آن حضور می‌ یافتند.

 

منبع : فارس