مولانا ظاهرشاه چترالی، استاد برجسته دارالعلوم کراچی پاکستان صبح دوشنبه (27‌ آبان) در کراچی درگذشت.انواروب: به ‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین به نقل از روزنامه “اسلام” چاپ کراچی، مولانا ظاهرشاه که به علت بیماری شدید از چندین ماه قبل خانه نشین شده بود، سرانجام در سن 68 سالگی دار فانی را وداع گفت.مولانا ظاهرشاه […]

مولانا ظاهرشاه چترالی، استاد برجسته دارالعلوم کراچی پاکستان صبح دوشنبه (27‌ آبان) در کراچی درگذشت.
انواروب: به ‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین به نقل از روزنامه “اسلام” چاپ کراچی، مولانا ظاهرشاه که به علت بیماری شدید از چندین ماه قبل خانه نشین شده بود، سرانجام در سن 68 سالگی دار فانی را وداع گفت.
مولانا ظاهرشاه در شهرستان “چترال” واقع در شمال پاکستان دیده به جهان گشود. ایشان پس از فراگیری علوم ابتدایی و پایه در «دارالعلوم سرحد» شهر پیشاور در سال 1963م. به دارالعلوم کراچی تشریف آورد و هفت سال بعد از همین دانشگاه بزرگ اسلامی فارغ التحصیل شد.
مرحوم مولانا ظاهرشاه در فقه اسلامی تخصص حاصل نمود و در همین مدت موفق به کسب فیض از مفتی اعظم سابق پاکستان مولانا مفتی محمدشفیع عثمانی- رحمه الله- شد. ایشان حدود 50 سال از عمر پربرکت‏شان را در فضای معنوی دارالعلوم کراچی گذراند.
گزارش‌ها حاکی از آن است هزاران نفر از دوستداران علم، به ویژه علما و طلاب مدارس دینی در تشییع جنازه مولانا ظاهرشاه شرکت کردند. رییس دانشگاه دارالعلوم کراچی، مفتی محمد رفیع عثمانی، در سخنانش از مولانا ظاهرشاه به عنوان فردی نیک و مخلص یاد نموده و از جایگاه بلند ایشان تجلیل به عمل آورد.
نماز جنازه مولانا ظاهرشاه- رحمه الله- توسط مفتی اعظم پاکستان مولانا مفتی محمدرفیع عثمانی اقامه شد. جنازه ایشان در قبرستان عمومی دارالعلوم به خاک سپرده شد.
حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد وفات این عالم برجسته را به خانواده و بستگان ایشان و همچنین به جامعه علما و طلاب، بالاخص به ریاست محترم دانشگاه دارالعلوم کراچی و اساتید این دانشگاه تسلیت عرض نموده و رفع درجات را برای آن استاد فرزانه از بارگاه ایزدی و اجر جزیل و صبر جمیل را برای بازماندگان مسئلت می نماید.