انوار وب: عرضه غذاهای حلال با استقبال مردم ژاپن روبرو شده است.اخبار جهان اسلام به نقل از الجزیره، افزایش استقبال از غذاهای حلال در ژاپن باعث جلب توجه رستوران ها و شرکت های تولید نوشیدنی در این کشور شده است.افزایش سفر گردشگران از کشورهای اسلامی و کشورهای جنوب شرق آسیا به ژاپن یکی از عوامل […]

انوار وب: عرضه غذاهای حلال با استقبال مردم ژاپن روبرو شده است.
اخبار جهان اسلام به نقل از الجزیره، افزایش استقبال از غذاهای حلال در ژاپن باعث جلب توجه رستوران ها و شرکت های تولید نوشیدنی در این کشور شده است.
افزایش سفر گردشگران از کشورهای اسلامی و کشورهای جنوب شرق آسیا به ژاپن یکی از عوامل افزایش استقبال از غذاهای حلال در این کشور است.
جمعیت غذای حلال در آسیا از چند سال پیش تبلیغ غذای حلال در ژاپن را آغاز کرد. تبلیغات این جمعیت باعث تاسیس نخستین شرکت فروش غذاهای حلال آماده و توزیع آن شد.
دیان میرتانی یک مسلمان مقیم ژاپن گفت:«زمانی که سیزده سال پیش به اینجا آمدم یافتن غذای حلال بسیار دشوار بود. من مجبور بودم زمان طولانی را در فروشگاه ها سپری کنم تا بتوانم ترکیبات غذاها را قرائت کنم و از نبود ترکیب غیرحلال در آن اطمینان پیدا کنم.»
شرکت جدید به مشتریان خود این امکان را می دهد که در اینترنت غذای حلال مورد نظر خود را سفارش دهند.
رستورانها و شرکت هایی که از مواد اولیه حلال استفاده می کنند در تولید و توزیع این غذاها همکاری دارند.
دولت ژاپن امیدوار است عرضه غذاهای حلال باعث افزایش سفر گردشگران از کشورهای عربی و نیز کشورهای جنوب شرق آسیا به ژاپن شود.
ساکوما تاموهیرو عضو سازمان حلال در ژاپن گفت:«مسلمانان برای سفر به ژاپن تمایل دارند، اما از اینکه نمی توانند به غذای حلال دسترسی پیدا کنند ناراضی هستند. ما غذاهای سنتی ژاپن را به صورت حلال عرضه می کنیم.»,