انوار وب: روزنامه “همخانيه” چاپ رژیم صهیونیستی بدنبال بشهادت “معتز وشحه” جوان 22ساله فلسطینی توسط ارتش رژیم صهیونیستی در بیرزیت در نزدیکی رام الله در کرانه باختری، نوشت: ارتش این رژیم ابتدا قصد بازداشت این جوان فلسطین را داشت اما بعد تلاش او برای فرار، توسط نیروهای این رژیم محاصره، وسرانجام بقتل رسید. این روزنامه […]

انوار وب: روزنامه “همخانيه” چاپ رژیم صهیونیستی بدنبال بشهادت “معتز وشحه” جوان 22ساله فلسطینی توسط ارتش رژیم صهیونیستی در بیرزیت در نزدیکی رام الله در کرانه باختری، نوشت: ارتش این رژیم ابتدا قصد بازداشت این جوان فلسطین را داشت اما بعد تلاش او برای فرار، توسط نیروهای این رژیم محاصره، وسرانجام بقتل رسید.

این روزنامه افزود: با وجود مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان، آمار بازداشت شدگان فلسطینی توسط نیروهای ارتش اشغالگر بشدت افزایش یافته است.
این روزنامه در ادامه با اشاره به اینکه نیروهای ارتش رژیم اسرائیل روزانه تعداد زیادی از ساکنان کرانه باختری را بازداشت میکند افزود: نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی تنها در چهارشنبه شب 10 فلسطینی را در کرانه باختری به اسارت گرفته است.
این رسانه صهیونیستی تاکید کرد: در سال 2013 نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی بطور میانگین ماهانه 200 فلسطینی را بازداشت کردند. این روزنامه تاکید کرد: در ماه فوریه 2014، نیروهای این رژیم 330فلسطینی را به اتهام پرتاب سنگ وانتقال اسلحه و بمب گذاری، دستگیر و روانه زندان کرده اند.
آمارها نشان میدهد که ارتش رژیم صهیونیستی در سال 2011 بطور میانگین ماهانه 125 نفر را زندانی کرده است، این در حالی است که در سال2012 این تعداد ماهانه به 160نفر افزایش یافت. بیشتر این اسرا از جنبش حماس و جنبش جهاد اسلامی هستند.
منبع: خبرگزاری قدس