انواروب: بوسنی و هرزگوین اعلام کرد به حکم دادگاه سازمان ملل متحد در مورد نسل کشی صرب ها در طول جنگ بالکان اعتراض خواهد کرد. به نقل از گاردین، بوسنی اعلام کرد در مورد حکم سال ۲۰۰۷ دادگاه عالی سازمان ملل متحد- که نقش صربستان را در ارتکاب جنایات جنگی دهه ۹۰ میلادی پاک کرد- […]

انواروب: بوسنی و هرزگوین اعلام کرد به حکم دادگاه سازمان ملل متحد در مورد نسل کشی صرب ها در طول جنگ بالکان اعتراض خواهد کرد.

به نقل از گاردین، بوسنی اعلام کرد در مورد حکم سال ۲۰۰۷ دادگاه عالی سازمان ملل متحد- که نقش صربستان را در ارتکاب جنایات جنگی دهه ۹۰ میلادی پاک کرد- اعتراض می کند.

بکیر عزت بگوویچ عضو مسلمان شورای سه نفره ریاست جمهور بوسنی اعلام کرده تنها چند روز مانده به پایان مهلت فرجام خواهی از این حکم، اعتراض کشورش به نسل کشی مسلمانان بوسنی بین سالهای ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ توسط صربها را به دیوان بین المللی عدالت در لاهه هلند تسلیم خواهد کرد. این موضوع احتمالاً باز هم به شدت گرفتن تنش های قومی و مذهبی در بوسنی و هرزگوین منجر خواهد شد.

گفتنی است در سال ۲۰۰۷ دادگاه عالی سازمان ملل تنها کشتار صربها در شهر مسلمان نشین سربرنیتسا را که منجر به کشتار ۸ هزار مرد و پسر مسلمان شد بعنوان نسل کشی پذیرفت و مابقی ادعاهای بوسنی را رد کرد. حالا عزب بگوویچ گفته با همفکری بیش از ۵۰ سیاستمدار، وکیل و مقام مسلمان کشورش می خواهد به این حکم اعتراض کند.
منبع: شفقنا