انوار وب:  مسجد و مرکز اسلامی «دارالانوار» در شهر «روگوژین» آلبانی با حضور معاون رئیس مشیخه اسلامی آلبانی، مفتی منطقه، نماینده سفیر ترکیه در آلبانی و مدیر مرکز اندیشه و میراث اسلامی این کشور افتتاح شد. مراسم افتتاحیه این مسجد و مرکز اسلامی جدید شنبه، ۴ بهمن‌ماه، با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و سخنرانی […]

انوار وب:  مسجد و مرکز اسلامی «دارالانوار» در شهر «روگوژین» آلبانی با حضور معاون رئیس مشیخه اسلامی آلبانی، مفتی منطقه، نماینده سفیر ترکیه در آلبانی و مدیر مرکز اندیشه و میراث اسلامی این کشور افتتاح شد.

مراسم افتتاحیه این مسجد و مرکز اسلامی جدید شنبه، ۴ بهمن‌ماه، با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و سخنرانی مفتی شهر کاوایه آلبانی آغاز شد.

وی در ابتدا از ساخت این مسجد ابراز خرسندی و از بانیان خیّر و مسئولان اجرایی این پروژه تشکر و قدردانی کرد.

همچنین معاون رئیس مشیخه اسلامی آلبانی نیز طی سخنانی بر نقش مساجد در ایجاد یک جامعه مسلمان سالم و مفید برای بشریت تأکید کرد.

در ادامه این مراسم «رامز زکای»، مدیر مرکز اندیشه و میراث اسلامی در آلبانی، در سخنانی به ظلم‌های روا شده در حق مسلمانان آلبانی طی سال‌های دور اشاره و عنوان کرد: رژیم کمونیست طی نیم قرن گذشته با ویران ساختن مساجد و صدور حکم قانونی ممنوعیت مراسم عبادی، جفای زیادی را در حق مسلمانان مرتکب شده است.

زکای در پایان بر ضرورت وجود مسجد جهت ادای نماز برای اهالی این منطقه تأکید و تصریح کرد: مسجد قبلی این شهر به شکل خرابه در آمده و کاملا به ویرانه تبدیل شده بود.
منبع: ایکنا