مسلمانان بلژیک در اقدامی بی سابقه و برای نخستین بار نمایشگاه اسلامی را به منظور معرفی اسلام و مسلمانان و تقویت جایگاه آنها بر پا کردند.

به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از الجزیره، برای نخستین بار، بروکسل پایتخت بلژیک میزبان نمایشگاه اسلامی است که دربهایش تا یکم اکتبر باز است؛ این نمایشگاه پنجره ای به سوی معرفت و شناخت اسلام باز می کند و به تحکیم و تقویت فعالیت مسلمانان در این جامعه کمک می کند.
“کریم شملال”، سخنگوی انجمن مسلمانان بلژیک، به الجزیره نت گفت: این نمایشگاه علاوه بر مسلمانان، از غیر مسلمانان نیز استقبال می کند.
شملال افزود: این نمایشگاه نمونه ای از گردهمایی مشابهی به شمار می آید که 29 سال پیش، “لو بورژیه” از مناطق پاریس فرانسه شاهد آن بود.
وی ادامه داد: نزدیک به 200 غرفه دار که بیشتر آنها از فرانسه هستند، در زمینه های متنوعی همچون آشپزی، مد و لباس، کتاب، گردشگری در این نمایشگاه مشارکت کردند.
این نمایشگاه همچنین در پاسخ به اهانت به اسلام و پیامبر اکرم (صلی الله علیه وسلم) بخش ویژه ای را با ارائه تابلوها و مجسمه هایی برای معرفی زندگی رسول اکرم (صلی الله علیه وسلم) اختصاص داده است.
سخنگوی انجمن مسلمانان بلژیک خاطرنشان کرد: این نمایشگاه مجموعه ای از همایش‏ها و سخنرانی ها را برای معرفی دین اسلام و مسلمانان به ویژه مسلمانان بلژیک برای بازدیدکنندگان مسلمان و غیر مسلمان تخصیص داده است.
در همین حال “احمد المجاهدی”، یکی از غرفه دارها درباره این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه فرصت خوبی برای معرفی تولیدات اسلامی به مسلمانان و غیر مسلمانان است.
المجاهدی افزود: این نمایشگاه برای عموم آزاد است و به بازیدکنندگان اجازه می دهد به سهولت از بخشی به بخشی دیگر حرکت کنند و این مسئله مهمی است.
“محمد ازعیتراوی”، خوشنویس مراکشی با تاکید برای همکاریش در این نمایشگاه، گفت: این نمایشگاه در زمانی که اهانت به اسلام و مسلمانان افزایش یافته است، چهره صحیح دین اسلام را نشان می دهد و برخی از مفاهیم غلط در میان مردم را تصحیح می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.