طی ماه های اخیر و خصوصا ماه مبارک، اذیت و آزار مسلمانان آمریکا از سوی مسیحیان افراطی افزایش یافته است.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبسایت خبری ریاستوری، پس از حمله به یک مدرسه مسلمانان در حوالی شیکاگو سخنگوی شورای روابط مسلمانان آمریکا (CAIR) به ریاستوری گفت: تعداد حملات علیه مسلمانان آمریکا به خاطر […]

طی ماه های اخیر و خصوصا ماه مبارک، اذیت و آزار مسلمانان آمریکا از سوی مسیحیان افراطی افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبسایت خبری ریاستوری، پس از حمله به یک مدرسه مسلمانان در حوالی شیکاگو سخنگوی شورای روابط مسلمانان آمریکا (CAIR) به ریاستوری گفت: تعداد حملات علیه مسلمانان آمریکا به خاطر “ماشین اسلام هراسی” جمهوری خواهان که اقلیت تندرو را به سمت رفتار های خشونت بار علیه مسلمانان آمریکا سوق می دهد، افزایش یافته است.
به گزارش منابع محلی یکشنبه شب در حالی که 50 مسلمان که تعدادی از آنها کودک بودند و برای برگزاری مناسک ماه رمضان در یک مدرسه گرد هم آمده بودند، فردی با پرتاب یک بمب دست ساز اقدام به حمله به این مدرسه می کند.
این حادثه تلفات یا مصدومی در بر نداشته است، اما افراد حاضر در مدرسه گفته اند بمب با صدای مهیبی منفجر شده است.
روز سه شنبه CAIR رسما از اف بی آی در خواست کرد پیگیر علل و افراد درگیر در این حادثه باشد.
حمله به این مدرسه دومین حمله طی هفته جاری علیه مسلمانان ایالت ایلنوی آمریکا بوده است.
جمعه شب هم پلیس، فردی 51 ساله با نام دیوید کنراد را به خاطر تیراندازی به سمت مسجد مسلمانان دستگیر کرده بود. در این حادثه تیر شلیک شده با فاصله ای نزدیک از یک مامور حافظتی مسجد به دیوار مسجد اثابت کرده بود.
ابراهیم هوپر مسئول روابط عمومی CAIR به رآاستوری گفته است: “من نمی دانم چه خبر است، اما می دانم در ماه رمضان اقدامات علیه مسلمانان تشدید شده است.”
هوپر این حوادث را با جو ضد اسلام جامعه آمریکا که به وسیله ماشین اسلام هراسی ایجاد شده است، مرتبط می داند.
حادثه تیراندازی روز جمعه، چند ساعت پس از اظهارت نماینده جمهوری خواه ایلنوی و حامی تی پارتی، جو والش، صورت گرفته است.
جو والش در یک سخنرانی گفته بود مسلمانان برای آمریکا چیزی بیش از یک تهدید هستند و اضافه کرده بود پیروان اسلام “هر هفته در پی کشتن مردم آمریکا” هستند.
ریاستوری حملات اخیر علیه مسلمانان آمریکا را جزیی از حس رو به رشد اسلام ستیزی در سراسر آمریکا می داند.
همچنین دو ماه پیش در دیربورن میشیگان گروهی از مسیحان افراطی با ورود به یک مراسم مسلمان این مراسم را بر هم زدند.
این افراد در حالی که سر یک خوک را بر بالای یک نیزه با خود حمل می کردند، پلاکارد هایی توهین آمیز علیه پیامبر اسلام با خود به همراه داشتند.
به نوشته ریاستوری طی چند سال گذشته این گروه افراطی مسیحی به اذیت و آزار مسلمانان در میشیگان پرداخته اند و در مراسم سال 2010 با بالا گرفتن درگیری چند تن از این افراد دستگیر شده اند.