زنان بزرگترین قربانیان سیاست‌ها در اروپا هستند. هر روز بیش از پیش ممنوعیت حجاب در کشورهای اروپایی گسترش پیدا می‌کند. کشورهایی که در هر فرصت قصد دارند به ما درس دموکراسی بدهند اساسی‌ترین حقوق بشری را زیر پا می‌گذارند. انواروب: رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم «اهدای گواهینامه برنامه رهبری و کارآفرینی […]

زنان بزرگترین قربانیان سیاست‌ها در اروپا هستند. هر روز بیش از پیش ممنوعیت حجاب در کشورهای اروپایی گسترش پیدا می‌کند. کشورهایی که در هر فرصت قصد دارند به ما درس دموکراسی بدهند اساسی‌ترین حقوق بشری را زیر پا می‌گذارند.

انواروب: رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم «اهدای گواهینامه برنامه رهبری و کارآفرینی زنان جوان» در آنکارا گفت: متاسفانه جهان اسلام برای هدف مشترک به صورت هماهنگ و یک شکل متحد نمی شود. ما امروز با بحران مسلمانان میانمار مواجه هستیم.

وی افزود: اسلام اجازه بندگی به غیر خدا را نمی دهد و دینی است که انسانها را از بند زنجیرها می‌رهاند. یک اسلام واحد داریم و اسلام معتدل و غیرمعتدل وجود ندارد.

وی با انتقاد از ممنوعیت حجاب در کشورهای اروپایی افزود: زنان بزرگترین قربانیان سیاست‌ها در اروپا هستند. هر روز بیش از پیش ممنوعیت حجاب در کشورهای اروپایی گسترش پیدا می‌کند. همان طور که زمانی در کشور ما نیز وجود داشت. امروز در کشورهای اروپایی ورود زنان به بازار کار یا حتی بهره‌گیری از آموزش نیز به ویژه برای زنان محجبه محدود شده است.

کشورهایی که در هر فرصت قصد دارند به ما درس دموکراسی بدهند اساسی‌ترین حقوق بشری را زیر پا می‌گذارند.

اردوغان در ادامه با بیان اینکه پیامبر (ص) امر به ازدواج و فرزند‌آوری و تکثیر اولاد کرده است، خواستار توجه مسلمانان به این موضوع شد و گفت: این، موضوع بسیار حساس و مهمی است. مسلمانان باید به فکر فرزندآوری باشند و نقش زنان در این خصوص بسیار مهم است. امیدواریم در راستای اوامر خداوند عمل کنیم.

رئیس جمهور ترکیه در برخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از سازمان ملل گفت: شورای امنیت سازمان ملل باید هر گروه اعتقادی و قومی را در بر گرفته و این شورا نماینده همه مردم جهان باشد. اما اکنون اینگونه نیست. این نمی تواند ساختاری عادلانه باشد./ آناتولی