انوار وب: نخست وزیر مالزی روز جمعه با انتقاد شدید از تفرقه کشورهای اسلامی در مورد مساله فلسطین بار دیگر بر موضع این کشور در حمایت کامل از مبارزات مردم فلسطین تاکید کرد. نجیب تون رزاق نخست وزیر مالزی حملات هوایی رژیم صهیونیستی به مردم بی گناه غزه را محکوم کرد و گفت که این […]

انوار وب: نخست وزیر مالزی روز جمعه با انتقاد شدید از تفرقه کشورهای اسلامی در مورد مساله فلسطین بار دیگر بر موضع این کشور در حمایت کامل از مبارزات مردم فلسطین تاکید کرد.

نجیب تون رزاق نخست وزیر مالزی حملات هوایی رژیم صهیونیستی به مردم بی گناه غزه را محکوم کرد و گفت که این کشور از فلسطینی ها حمایت می کند و به آن ها تا زمان تبدیل فلسطین به یک کشور مستقل کمک خواهد کرد.

وی در مسجدی در سلانگور گفت: تا زمانی که فلسطین به یک کشور مستقل تبدیل نشده است ما از مبارزات مردم آن حمایت می کنیم و دعا می کنم آنها به هدف خود دست یابند.

به نوشته تارنمای ˈنیو استریت تایمزˈ نخست وزیر مالزی با انتقاد از تفرقه بین کشورهای اسلامی در مورد مساله فلسطین، گفت: سرزمین فلسطین به دلیل عدم اتحاد جهان اسلام به راحتی اشغال شد و تحت ستم قدرت ها قرار گرفت.

به گفته وی، درگیری در جهان اسلام و زمانی که بسیاری از مسلمانان به دست برادران خود کشته می شوند بسیار وحشتناک است.

وی گفت: در سوریه 150 هزار مسلمان کشته و تقریبا 10 میلیون نفر پناهنده شده اند. در عراق هم بسیاری از مسلمانان کشته شده اند. دست مسلمانان بسته شده و در آن بمب قرار گرفته است. چرا هیچ پایانی بر این درگیری ها و اختلافات اهل تسنن و شیعه وجود ندارد.

وی با مثالی اهل تسنن و شیعه را به بزرگراهی تشبیه کرد که دو طرف به سمت یک مقصد در حرکتند و تنها تفاوت آن ها حرکت در خطوط مختلف است.

نجیب تون رزاق گفت: تا زمانی که ما در خط خود حرکت می کنیم و تصادفی روی نداده همه با خیال راحت به مقصد می رسیم.

نخست وزیر مالزی امروز در حالی حرکت شیعیان و اهل تسنن در یک اتوبان و به سمت یک مقصد را مثال زد که طی سال گذشته میلادی و اوایل سال جاری بسیاری از پیروان مذهب شیعه در ایالت های مختلف این کشور دستگیر شدند و تحت فشار قرار دارند.

حرکات ضدشیعی در مالزی پس از انتخابات سراسری ماه مه سال گذشته میلادی روند به افزایشی یافت، اما طی ماه های اخیر گزارش های کمتری از دستگیری شیعیان منتشر می شود.

حرکات ضدشیعی در مالزی سال گذشته در نشست مجمع عمومی حزب حاکم مالزی به اوج خود رسید و در این مجمع بحث تغییر قانون اساسی این کشور به منظور افزودن کلمه ˈالسنة و الجماعهˈ نیز مطرح شد.

نخست وزیر مالزی در پایان گفت که درگیری های جدی بین مسلمانان در برخی از کشورهای اسلامی کار را برای حل و فصل اختلافات توسط سازمان همکاری اسلامی نیز با مشکل مواجه کرده است.
منبع: شفقنا