همین -کارهایی مثل عمرکشون و لعنت به صحابه- نتیجه اش این می شود که به این القاعده و داعش و طالبان و این چیزها می رسیم، به نظرم این گناه بزرگی که دارد اتفاق می افتد، همین کارها اختلاف افکنی می کند بین امت اسلامی و یک میلیارد و هفتصد میلیون نفری را با 60 […]

همین -کارهایی مثل عمرکشون و لعنت به صحابه- نتیجه اش این می شود که به این القاعده و داعش و طالبان و این چیزها می رسیم، به نظرم این گناه بزرگی که دارد اتفاق می افتد، همین کارها اختلاف افکنی می کند بین امت اسلامی و یک میلیارد و هفتصد میلیون نفری را با 60 کشور مستقل را ضعیف کرده که تو سری خور کشورهای دیگر باشند.

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی، در دیدار جمعی از مسؤولین معاونت ساماندهی امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان به نکته مهمی درباره ایجاد داعش و القاعده اشاره کرد.

به گزارش انواروب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، در متن سخنان ایشان در نیمه مهرماه سالجاری آمده است:

بخشی مثلا همین اختلاف های نزاع برانگیز ، نزاع در امت اسلامی ممنوع است. قرآن با صراحت می گوید: لا تنازعوا فتفشلو و تذهب الریحکم. قران تهدید می کند که – لاتنازعوا-،(ولی ما) این این نزاع ها را ندیده گرفتیم و هی دامن زدیم به -اختلافات- سنی و شیعه و عمرکشون و لعنت به صحابه، از این کارهایی که خیلی عادی است و بعضی ها هم -انجامش را- عبادت می دانند!.

همین -کارهایی مثل عمرکشون و لعنت به صحابه- و اختلاف انداختن بین مسلمانان نتیجه اش این می شود -که- ما به این القاعده و داعش و طالبان و این چیزها می رسیم، به نظرم این گناه بزرگی که دارد اتفاق می افتد، همین کارها اختلاف افکنی می کند بین امت اسلامی، چرا که امت اسلامی یک میلیارد و هفتصد میلیون نفری را با 60 کشور مستقل را که می تواند بزرگترین وزنه قدرت جهانی باشد، ضعیف کرده که تو سری خور کشورهای دیگر باشند.

 

مشاهده و دریافت فیلم