با وجود افزایش حملات و اهانت‌ها علیه مسلمانان در فضای مجازی و غیرمجازی، پلیس بریتانیا حرکت خاصی برای عاملان این اقدامات انجام نمی‌دهد.بنیانگذار سازمان رسیدگی به امور دینی بریتانیا اعلام کرد: تعداد موارد اسلام‌ستیزانه‌ای که از سوی پلیس بریتانیا مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است، نسبت به تعداد موارد گزارش شده، بسیار کم است […]

با وجود افزایش حملات و اهانت‌ها علیه مسلمانان در فضای مجازی و غیرمجازی، پلیس بریتانیا حرکت خاصی برای عاملان این اقدامات انجام نمی‌دهد.
بنیانگذار سازمان رسیدگی به امور دینی بریتانیا اعلام کرد: تعداد موارد اسلام‌ستیزانه‌ای که از سوی پلیس بریتانیا مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است، نسبت به تعداد موارد گزارش شده، بسیار کم است و این بی‌تفاوتی پلیس ما را نگران می‌کند.
این اقدامات اسلام‌ستیزانه از آزار و اذیت و توهین و تهدید لفظی تا تهدید به ریختن به خانه‌های مسلمانان و آسیب رساندن به اعضای خانواده و تهدید به حمله و آتش زدن مساجد را شامل می‌شود.
فیاض مغول گفت: این وضعیتی است که ما در آن زندگی می‌کنیم اما اقدامی از سوی پلیس صورت نمی‌گیرد. مواردی بوده که ما تهدید مستقیم برای حمله و سوزاندن مسجد داشته‌ایم، اما هیچ واکنشی از سوی پلیس دریافت نکرده‌ایم و این مسئله نگران‌کننده است.
بنابر گزارش سازمان دیده‌بان اسلام‌هراسی بریتانیا (Tell Mama) در طول ۲۲ ماه گذشته، ۱۴۳۲ مورد اسلام‌ستیزی در بریتانیا گزارش شده است.
این سازمان دیده‌بانی پس از دریافت هر گزارش اسلام‌ستیزی، ضمن تماس با اتحادیه افسران عالی‌رتبه پلیس، موارد را گزارش می‌دهد.
آنچه موجب شگفتی مسلمانان بریتانیا شده این است که این اتحادیه از این میان، تنها ۷۰ مورد را پاسخگو بوده‌اند.
منبع: سنت آنلاین