انواروب: صدها نفر از طرفداران شاخه جنبش ضد اسلامی پگیدا در بلژیک با در دست داشتن تصاویری موهن به ساحت مقدس پیامبر(ص)، تظاهرات ضداسلامی برگزار کردند.   به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «الجزیرة نت»، صدها تن از طرافداران شاخه جنبش ضداسلامی «اروپایی‌های مخالف اسلامی‌کردن غرب»(پگیدا) در بلژیک دیروز، 19 دی‌ماه، علیه آن‌چه […]

انواروب: صدها نفر از طرفداران شاخه جنبش ضد اسلامی پگیدا در بلژیک با در دست داشتن تصاویری موهن به ساحت مقدس پیامبر(ص)، تظاهرات ضداسلامی برگزار کردند.

 

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «الجزیرة نت»، صدها تن از طرافداران شاخه جنبش ضداسلامی «اروپایی‌های مخالف اسلامی‌کردن غرب»(پگیدا) در بلژیک دیروز، 19 دی‌ماه، علیه آن‌چه این گروه آن را اسلامی‌کردن اروپا و سوءاستفاده از حق پناهندگی خواندند، در خیابان‌های شهر «آنتورپ» واقع در شمال بلژیک تظاهرات کردند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات، تصاویری موهن به نبی مکرم اسلام در دست داشتند.

همچنین، سخنرانان در این تظاهرات، خشونت منتسب به پناهندگان و مهاجران غیرقانونی در شهر «کلن» آلمان در شب سال نو میلادی را مورد انتقاد قرار دادند.

در این تظاهرات، نماینده مهم‌ترین حزب راست‌گرای افراطی بلژیک و نیز لوتز باخمان، بنیانگذار جنبش ضداسلامی «پگیدا» در آلمان و برخی شهروندان هلندی مشارکت داشتند.

دیروز همچنین تجمعی در مخالفت با تظاهرات ضداسلامی بلژیک در شهر «آنتورپ» برگزار شد که شرکت‌کنندگان در آن تسامح بیشتر و ارائه کمک به پناهندگان را خواستار شدند.