انوار وب: به نقل از بی بی سی ساکنان یک دهکده در صربستان که کلیسایشان در اثر توفان خسارت دیده، تهدید کرده‌اند اگر برای حفظ این کلیسا اقدام نشود، مسلمان خواهند شد. بی بی سی از سایت خبری الو نیوز گزارش کرده اعضای کلیسای روستای سوپیک در نزدیکی بلگراد، پایتخت صربستان، در نامه‌ای به رئیس […]

انوار وب: به نقل از بی بی سی ساکنان یک دهکده در صربستان که کلیسایشان در اثر توفان خسارت دیده، تهدید کرده‌اند اگر برای حفظ این کلیسا اقدام نشود، مسلمان خواهند شد.

بی بی سی از سایت خبری الو نیوز گزارش کرده اعضای کلیسای روستای سوپیک در نزدیکی بلگراد، پایتخت صربستان، در نامه‌ای به رئیس کلیسای ارتدوکس صربستان در این باره هشدار داده‌اند.

آنها در این نامه خواهان تعمیر کلیسا شده‌اند و تاکید کرده‌اند: “اگر شما از ما حمایت نکنید، مجبور خواهیم شد همگی به طور دسته‌جمعی به دین اسلام بگرویم تا مطابق قانون صربستان از اماکن‌مان بهتر محافظت شود.”

در این نامه آمده است که چنین اقدامی به مثابه “شهادت” است اما نویسندگان در عین حال تاکید کرده‌اند که “عیسی مسیح را همچنان در دل‌هایشان نگه خواهند داشت.”
بحث بر سر این موضوع در ماه ژوئیه گذشته زمانی شروع شد که یک توفان قوی و کم سابقه بام برج این کلیسای ۱۵۰ ساله را ویران کرد.

میرکو تسیک، کشیش محل، معتقد است که این کلیسای قدیمی باید برچیده و یک ساختمان جدید جایگزینش شود چون رانش زمین، پایه‌های آن را تهدید می‌کند.
اما پدراگ لازارویچ، نویسنده نامه و از نوادگان یکی از بنیان‌گذاران این کلیسا به رادیو سارایوو گفته است که به عنوان یک زمین شناس حرفه‌ای، می‌داند که تهدید رانش زمین وجود ندارد.
او افزوده است که اهالی دهکده مخالف ساختن یک کلیسای جدید نیستند ولی می خواهند کلیسای قدیمی حفظ شود.
منبع: دین آنلاین