انوار وب: مديركل برنامه‌ريزي، پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت گفت: با پايان گرفتن عمليات اعزام زائران، از بامداد روز دوشنبه تعداد ايرانيان حاضر در مكه‌مكرمه با ۶۴ هزار و ۶۹ زائر به بالا‌ترين سطح خود در حج ۹۳ رسيد. حسن سرخوش گفت: آخرين پرواز سعودي، با يك‌صد و ۸۰ زائر ايراني، فرودگاه امام […]

انوار وب: مديركل برنامه‌ريزي، پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت گفت: با پايان گرفتن عمليات اعزام زائران، از بامداد روز دوشنبه تعداد ايرانيان حاضر در مكه‌مكرمه با ۶۴ هزار و ۶۹ زائر به بالا‌ترين سطح خود در حج ۹۳ رسيد.

حسن سرخوش گفت: آخرين پرواز سعودي، با يك‌صد و ۸۰ زائر ايراني، فرودگاه امام خميني در تهران را ساعت ۱۹ و پنج‌دقيقه شامگاه يك‌شنبه به مقصد جده ترك كرد.

به گفته وی ، از مدينه‌منوره هم خبر مي‌رسد كه با خروج هزار و ۶۷۰ زائر ايراني از اين شهر، هم‌اكنون هيچ زائر ديگر ايران در مدينه نيست و همه آن‌ها تا بامداد امروز به مكه، مشرف شده‌اند.

 مديركل برنامه‌ريزي، پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت گفت: مجموع كل پروازهاي انجام‌شده از ۱۹ ايستگاه پروازي ايران به عربستان‌سعودي را ۱۸۵ عدد اعلام كرد كه توسط سه شركت سعودي، ايران‌اير و ماهان انجام شده است.

وي افزود: ۱۰۲ پرواز به مدينه منوره و ۸۴ پرواز به سمت جده آمده‌اند كه در مجموع ۴۷ پرواز از شركت ايران اير، ۵۰ پرواز از شركت ماهان و ۸۹ پرواز سعودي بوده‌ است.

وی اظهار داشت: ميانگين تاخير‌ها زير ۲۰ دقيقه قرار داشته و ايستگاه‌هاي پروازي مشهد، گرگان و ساري، نه تنها تاخيري به ثبت نرسانده‌اند، بلكه پروازهاي آن‌ها با تعجيل هم همراه بوده است.

به گفته وی ، اولين زائران ايراني ۱۷ مهرماه جده را به سمت ايران اسلامي ترك خواهند كرد و اين روند تا ششم آبان‌ماه به‌طول خواهند انجاميد. تعداد پروازها در بازگشت نيز به همين ميزان خواهد بود.

سرخوش گفت:۵۰ درصد پرواز‌ها از سوي شركت هواپيمايي سعودي، ۲۵ درصد از سوي شركت هواپيمايي ايران اير و ۲۵ درصد از سوي شركت هواپيمايي ماهان انجام گرفت.
منبع: مهر