انواروب: صفحه‌ای در فیس‌بوک با عنوان «چهره‌های مسلمانان استرالیایی» راه‌اندازی و به عرصه‌ای برای معرفی مسلمانان استرالیا از دید خودشان تبدیل شده است. به نقل از پایگاه خبری «Muslim Village»، این کمپین اینترنتی با هدف ایجاد عرصه‌ای برای شنیده شدن صدای شهروندان عادی مسلمان در استرالیا که معمولاً بیگانه تلقی می‌شوند، راه‌اندازی شد. شون مک‌نالتی، […]

انواروب: صفحه‌ای در فیس‌بوک با عنوان «چهره‌های مسلمانان استرالیایی» راه‌اندازی و به عرصه‌ای برای معرفی مسلمانان استرالیا از دید خودشان تبدیل شده است.

به نقل از پایگاه خبری «Muslim Village»، این کمپین اینترنتی با هدف ایجاد عرصه‌ای برای شنیده شدن صدای شهروندان عادی مسلمان در استرالیا که معمولاً بیگانه تلقی می‌شوند، راه‌اندازی شد.

شون مک‌نالتی، بنیانگذار این کمپین می‌گوید: چهره‌های مسلمانان استرالیا، عنوان صفحه‌ای در فیس‌بوک است که در حقیقت دریچه‌ای به درون جامعه مسلمانان باز می‌کند. این فرصتی برای بیان حرف‌های ما مسلمانان است در جائیکه هیچ‌کس تمایلی به دادن این فرصت به مسلمانان ندارد.

وی افزود: در این صفحه مسلمانان استرالیا از همه اقشار، شیعه و سنی، قومیت‌های مختلف، مسلمانان بسیار معتقد و مسلمانان کمتر معتقد و … نشان داده می‌شود. نکته این است که ما مسلمانان هم مثل بقیه بسیار متفاوت هستیم و همه ما به همان شکلی که تلاش می‌شود ترسیم شود، نیستیم.

مک‌نالتی ادامه داد: این کمپین با همکاری من و همسرم «رفا» راه‌اندازی شد تا به همه، تنوع جامعه اسلامی و شباهت مسلمانان با دیگر جوامع را نشان دهیم و با تصورات نادرست ایجاد شده توسط رسانه‌ها مقابله کنیم.

وی در مورد واکنش‌ها و بازخوردهای این طرح، گفت: غیرمسلمانان زیادی به این کمپین پیوسته‌اند و به مدد این کمپین دوستان زیادی از میان غیرمسلمانان و مسلمانان پیدا کرده‌ایم. این فرصت بسیار خوبی برای از بین بردن تصورات نادرست در مورد اسلام بوده است.

وی با بیان اینکه سیاست ما تسامح در برابر هر نوع اظهارنظر بود، افزود: البته کسانی بوده‌اند که به نوشتن و گذاشتن مطالب توهین‌آمیز می‌پردازند، اما آن‌ها در حقیقت فقط نادانی خود را نشان می‌دهند.

مک‌نالتی در ادامه گفت: زمانیکه رسانه‌ها، سیاستمداران و صدای اسلام‌هراسان بلند می‌شود، شما احساس انزوا کرده و تصور می‌کنید که همه علیه شما هستند. اما پیام‌های مردم در این کمپین به ما فرصت داد که صداهای آرام شهروندان استرالیایی را که بسیار دلگرم‌کننده است، بشنویم.
منبع: ایکنا