انوار وب: نمایشگاه هنر و خوشنویسی اسلامی با عنوان «عشق به پیامبر(ص) 1443 سال بعد از ولادت ایشان» در شهر استانبول ترکیه در حال برگزاری است. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «Islam.ru»، این نمایشگاه برای اولین بار جهت بازدید عموم در کاخ موزه توپقاپی برپا شده است. در این نمایشگاه قرآن‌ها، احادیث پیامبر(ص)، صفحات خوشنویسی […]

انوار وب: نمایشگاه هنر و خوشنویسی اسلامی با عنوان «عشق به پیامبر(ص) 1443 سال بعد از ولادت ایشان» در شهر استانبول ترکیه در حال برگزاری است.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «Islam.ru»، این نمایشگاه برای اولین بار جهت بازدید عموم در کاخ موزه توپقاپی برپا شده است.

در این نمایشگاه قرآن‌ها، احادیث پیامبر(ص)، صفحات خوشنویسی شده و آثار خوشنویسی متعددی مربوط به پیامبر(ص) متعلق به قرون 15 تا 17 به نمایش گذاشته شده است.
محمد گورمز، رئیس اداره کل امور دینی ترکیه در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: 14 قرن پیش، رحمت پیامبر(ص) مانند نسیمی وزید و قلب‌های شکسته را متحد کرد. امیدواریم این نمایشگاه بتواند قلب‌های خسته ما را متحد و به ما کمک کند تا ما با یادآوری رحم و شفقت پیامبر بتوانیم اشتباهات و بدی‌ها را به گذشته بسپاریم.
نمایشگاه هنر و خوشنویسی اسلامی «عشق به پیامبر(ص) 1443 سال بعد از ولادت ایشان» تا 24 تیرماه کاخ موزه توپقاپی در استانبول میزبان بازدیدکنندگان است.