اولین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم ، ویژه دانشجویان با همکاری حوزه‌های علمیه مظهر التوحید تایباد و انوارالعلوم خیرآباد برگزار شد.   به گزارش سایت رسمی حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد (انواروب) در این مسابقات که از عصر روز پنجشنبه ( 29 بهمن94) تا ظهر روز جمعه (30 بهمن) ادامه داشت ، دانشجویان در […]

اولین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم ، ویژه دانشجویان با همکاری حوزه‌های علمیه مظهر التوحید تایباد و انوارالعلوم خیرآباد برگزار شد.

 

به گزارش سایت رسمی حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد (انواروب) در این مسابقات که از عصر روز پنجشنبه ( 29 بهمن94) تا ظهر روز جمعه (30 بهمن) ادامه داشت ، دانشجویان در رشته‌های «حفظ 2 جزء ، 5 جزء ، 10 جزء ، سوره‌های منتخب و قرائت کلام الله مجید» به رقابت پرداختند.

افتتاحیه این مسابقات بعد از نماز مغرب در سالن اجتماعات حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد، ابتدا با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری نونهال، «محمد فروردین» آغاز شد. آنگاه «مولوی عبدالمجید رجبعلی‌زاده مدیریت محترم حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد»، طی سخنانی کوتاه ضمن خوش‌آمد‌گویی به دانشجویان و فرهیختگان، از حضور پرشور دانشجویان قدردانی کرد.

سخنران بعدی این جلسه «مولوی بهزاد فقهی ، امام جماعت مسجد عثمان ذی‌النورین(رض) تایباد» بود. بعد از آن، «گروه سرود گلستان قرآن حوزه علمیه انوارالعلوم» به اجرای سرود پرداخت.

در ادامه‌ی این جلسه و بعد از اقامه نمازعشاء، «مفتی عبدالاحد حنفی، استاد حدیث انوارالعلوم» به ایراد سخن پرداخت و آنگاه «جلسه پرسش و پاسخ با حضور اساتید حوزه» برگزار گردید.

«نشست های گروهی و گزارش کار دانشگاه های مختلف» ، دیگر برنامه این دور از مسابقات بود.

صبح روز جمعه مهمانان و دانشجویان بعد از انتقال به «حوزه علمیه مظهر التوحید تایباد» و خوش آمد گویی به آنان توسط «مدیریت محترم مظهر التوحید، جناب حاج عبدالباری صالحی» در رشته‌های مذکور به رقابت در پرداختند. و در پایان از برگزیده‌گان این مسابقات تجلیل به عمل آمد.

 

اسامی منتخبین هر رشته :

 

رشته حفظ دو جزء:

اول ـ ادریس کریمی نیا / دانشگاه زاهدان

دوم ـ مسعود خواجوی / داشگاه بیرجند

سوم ـ عبدالمجید زوار / دانشگاه خواف

 

رشته حفظ پنج جزء :

اول ـ عبدالوهاب تیمورپور / دانشگاه خواف

دوم ـ مهران تاجیک / دانشگاه تربت جام

سوم ـ محمد خودکامه / دانشگاه مشهد

 

رشته حفظ ده جزء:

اول ـ عبدالرحیم شیرمحمدلی / دانشگاه گنبد کاووس

دوم ـ  حامد قل‌لرعطا / دانشگاه گنبد کاووس

سوم ـ  سلمان خسروی / دانشگاه بیرجند

 

 

رشته حفظ سوره‌های منتخب:

اول ـ ناصر احراری / دانشگاه بیرجند

دوم ـ عصمت‌الله ابراهیمی / دانشگاه خواف

سوم ـ محمد خوش نیت / دانشگاه تایباد

 

رشته قرائت:

اول ـ مهران خواجه زاده / دانشگاه بیرجند

دوم ـ رامین محمدی / دانشگاه مشهد

سوم ـ عبدالباسط نیک‌محمدی / دانشگاه سبزوار

 

لازم به یادآوریست؛ ان شاءالله متن سخنرانی‌های این جلسه به زودی در خروجی انواروب قرار خواهد گرفت.