دومين همايش فارغ التحصيلي حوزه علميه امام ابوحنيفه(رض) كاريز ـ تایباد برگزار شد.به گزارش انواروب در  اين همايش كه صبح امروز  پنجشنبه 91/3/25 در راستاي تجليل از مقام علم و علماء و پاسداشت قرآن برگزار شد،  بسیاری از علماي خراسان شمالي ، رضوي و جنوبي و نیز جمع كثيري از مردم دین دوست شرکت داشتند. […]

دومين همايش فارغ التحصيلي حوزه علميه امام ابوحنيفه(رض) كاريز ـ تایباد برگزار شد.
به گزارش انواروب در  اين همايش كه صبح امروز  پنجشنبه 91/3/25 در راستاي تجليل از مقام علم و علماء و پاسداشت قرآن برگزار شد،  بسیاری از علماي خراسان شمالي ، رضوي و جنوبي و نیز جمع كثيري از مردم دین دوست شرکت داشتند.

از سخنرانان اين همايش ديني مي‌توان به مولانا فاضلي امام جمعه‌ي محترم شهر اسديه ـ خراسان جنوبي ـ اشاره نمود؛ ايشان طی سخنانی با پرداختن به معناي تقوا بيان داشت: تقوا نام نماز و روزه زیاد و يا بجا آوردن ديگر نوافل نمي‌باشد، بلكه تقوا عبارت‌ست از غالب شدن عقل بر خواهشات و اجتناب از كارهاي ناشايست.
در ادامه مولانا موحدي استاد مدرسه دینی احناف خواف به ايراد سخن پرداخت. ايشان با پرداختن به موضوعاتي از قبيل تهاجم فرهنگي و وظيفه‌ي اهل علم، بيان داشت: امروزه مي‌طلبد كه طلاب حوزوي پيرامون هر موضوعي تحقيقات وسيعي داشته باشند و  همواره بکوشند بر دامنه‌ي تحقيقات خود بيفزايند. وی در ادامه با اشاره به گسترش دامنه  رسانه ها  گفت: با گسترده شدن دامنه‌ي رسانه‌ها و اطلاع رساني‌ها جامعه‌ي اسلامي نيز باید بيدار باشد.
در پايان مولانا خواجه اسماعيلي مدير حوزه علمیه امام ابوحنيفه كاريز از تمام شركت كنندگان بالاخص جامعه روحانيت كه با حضور چشمگير خود زينت بخش محفل بودند، و نيز از نهادها و سازمان‌هاي دولتي كه براي نظم بخشيدن به اين محفل همكاري كرده بودند. تشكر و قدرداني نمود.
ايشان در فرازي از صحبت‌هاي خود به اين حديث رسول‌خدا اشاره نمود كه فرمودند: من براي شما دو چيز را برجاي مي‌گذارم و تا زماني كه به آنها چنگ بزنيد گمراه نخواهيد شد و آنها عبارتند از: كتاب خدا و سنت رسول‌خدا.
وي در ادامه با اشاره به حمله دشمنان اسلام به احادیث رسول مکرم اسلام، گفت: وقتي دشمنان ديدند قادر به اين نيستند كه نسبت به قرآن شكي ايجاد كنند و مسلمانان را منحرف سازند،  به احاديث حمله ور شده و به بهانه‌هاي واهي بر احادیث رسول الله (ص)خرده‌گيري كردند.
این مراسم معنوی با تجلیل از فارغ التحصیلان و حافظان کلام الله مجید خاتمه يافت.
نظم جلسه و همياري و همدلي مردم شهر كاريز از نكات ستودني اين همايش ديني بود.