انوار وب: هزاران مسلمان از سراسر آمریکا در گردهمایی بزرگ مسلمانان که از ، دوم خرداد، در شهر «بالتیمور» این کشور آغاز به کار کرد، گردهم آمده‌اند. به نقل از پایگاه خبری «Videonews.us»، این گردهمایی با موضوع گرامیداشت حضرت محمد(ص) و شناخت پیام جهانی پیامبر رحمت برگزار شده است. 140 سخنران از سراسر جهان در […]

انوار وب: هزاران مسلمان از سراسر آمریکا در گردهمایی بزرگ مسلمانان که از ، دوم خرداد، در شهر «بالتیمور» این کشور آغاز به کار کرد، گردهم آمده‌اند.

به نقل از پایگاه خبری «Videonews.us»، این گردهمایی با موضوع گرامیداشت حضرت محمد(ص) و شناخت پیام جهانی پیامبر رحمت برگزار شده است.

140 سخنران از سراسر جهان در این گردهمایی با هدف شناخت بهتر حضرت محمد(ص) سخنرانی می‌کنند.

وقاص سید، معاون دبیرکل اداره اسلامی شمال آمریکا می‌گوید: وقتی مردم در آمریکا نام پیامبر اسلام را می‌برند، حقیقتاً چیز زیادی در مورد ایشان نمی‌دانند.

وی افزود: وقتی مسلمانان کار نادرستی را انجام می‌دهند، مردم پیامبر اسلام و اندیشه‌های او را مقصر می‌دانند.

به گفته مسئولان این سازمان، حدود 30 هزار مسلمان برای شرکت در این همایش سه روزه اقدام کرده‌اند.

گردهمایی سالانه اداره اسلامی شمال آمریکا یکی از بزرگترین گردهمایی‌های مسلمانان آمریکا است.

در حاشیه این گردهمایی، مسابقات سراسری قرآن کریم در سه گروه سنی 8 تا 10 سال، 11 تا 13 سال و 14 تا 16 سال در حال برگزاری است.

شرکت‌کنندگان در این مسابقات در حفظ و قرائت یکی از سه جزء آخر قرآن کریم با یکدیگر رقابت می‌کنند و برگزیدگان در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

نماز جماعت، نمایشگاه کالاهای اسلامی، همایش جوانان، کارگاه‌های آموزشی وسرگرمی‌های کودکانه از دیگر برنامه‌هایی است که در حاشیه این گردهمایی در حال برگزاری است.
منبع: ایکنا