دکتر رحیمی مردم خیرآباد را جزء بهترین ، مؤمن‌ترین و قانون مندترین مردم و حوزه انوارالعلوم را از فعال ترین مراکز فرهنگی دانست و گفت: وجود مردمان خیرآباد و ریزه و مشهدریزه نشان می‌دهد که دین اسلام می‌تواند انسان‌های اینچنین خوب تحویل جامعه دهد. به مناسبت هفته وحدت و جهت افتتاح و بهره‌برداری پروژه گازرسانی […]

دکتر رحیمی مردم خیرآباد را جزء بهترین ، مؤمن‌ترین و قانون مندترین مردم و حوزه انوارالعلوم را از فعال ترین مراکز فرهنگی دانست و گفت: وجود مردمان خیرآباد و ریزه و مشهدریزه نشان می‌دهد که دین اسلام می‌تواند انسان‌های اینچنین خوب تحویل جامعه دهد.

به مناسبت هفته وحدت و جهت افتتاح و بهره‌برداری پروژه گازرسانی به خیرآباد امروز شنبه (۱۱ آذر) دکتر علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، دکتر جلیل رحیمی رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس، جناب آقای شرافتی‌راد، فرماندار تایباد و جمعی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی با مردم خیرآباد دیدار کردند.

 

در این دیدار که ساعت یک بعد از ظهر در مسجد جامع خیرآباد با حضور علماء، معتمدین، شورای اسلامی و اهالی خیرآباد صورت گرفت ابتدا دهیار خیرآباد مهندس عبدالقادر مومنی به عنوان مجری برنامه به مهمانان خیرمقدم گفت.

 

آنگاه امام جمعه خیرآباد، جناب مولانا عبدالغفار شیخ جامی در جایگاه قرار گرفتند و ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان فرمودند: نعمت‌های خداوند بر ما زیاد است. ما باید ابتدا شاکر خداوند باشیم که این ذخایر و معادن را در اختیار ما گذاشت و در ثانی از مسئولین و زحمت‌کشانی که روند گازرسانی را تسریع بخشیدند متشکر باشیم.

ایشان افزودند: مردم خیرآباد از میزبانی شما خوشحال و خرسند و خوشنودند.

مولانا شیخ‌جامی در ادامه با تبریک هفته وحدت بیان داشتند: طبق گفته خداوند اگر جهان اسلام به ریسمان خدا چنگ زنند، هرگز در بین‌شان‌تفرقه ایجاد نخواهد شد.

امام جمعه خیرآباد بعد از معرفی روستا و حوزه علمیه انوارالعلوم، خواسته‌های اهالی خیرآباد از مسئولین را اینگونه برشمردند:

۱. سرعت در گاز رسانی به منازل روستا

۲. شروع طرح هادی روستا و اختصاص بودجه به آن

۳. آسفالت جاده خیرآباد به مشهدریزه

۴. ساخت میدان چمن ورزشی برای جوانان ورزشکار خیرآباد

 

 

سخنران دوم این دیدار، فرماندار شهرستان تایباد جناب حسین شرافتی راد بود.

ایشان بعد از عرض سلام خدمت مردم فهیم و همیشه در صحنه خیرآباد گفت: حضور دکتر رشیدیان، خدمتگزار صدیق و با اخلاق با دکتر رحیمی نماینده محترم باعث مسرت و خوشحالی ماست.

شرافتی راد با ارائه گزارشی از پروژه‌های عمرانی شهرستان گفت: در بخش درمان و بهداشت در تایباد، انقلابی اتفاق افتاده است و هم‌اکنون ۱۴ مرکز درمان آماده افتتاح و بهره‌برداری است که یکی از آنها در همین خیرآباد هست.

وی افزود: به زودی تمام جاده‌های روستایی شهرستان آسفالت می‌شود و پروژه‌های آب شرب هم رو به اتمام است.

وی خطاب به استاندار و مسئولین استانی گفت: اگر مسئولین همکاری کنند، ما حاضریم مشکل اشتغال در منطقه را حل کنیم.

فرماندار تایباد در توضیح این قسمت از سخنانش افزود: هرسال سیل به جاده‌های ما خسارت می‌زند. سرمایه‌دار بومی از همین خیرآباد حاضر شده مبلغ یک میلیارد تومان برای مهار سیل اختصاص بدهد، اگر این اتفاق بیفتد همه‌ی آب‌های روان انشاالله ذخیره می‌شود و این پروژه علاوه بر اشتغال‌زایی و جذب گردشگر برای منطقه، می‌تواند از هدر رفتن آبها نیز جلو گیری کند.

شرافتی راد در مورد طرح هادی خیرآباد هم گفت: چهل در صد اعتبار تخصیص یافته برای طرح های هادی شهرستان را به خیرآباد اختصاص داده‌ایم.

 

سخنران بعدی، مهندس سید حمید فانی مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی بود.

وی در سخنانی کوتاه گفت: برنامه ما این است که در هر ۲۴ ساعت در سطح استان یک پروژه افتتاح گاز داشته باشیم، امسال تا کنون ۱۷۴ روستا گاز دار شده‌اند و مابقی به زودی انشاء الله از نعمت گاز برخودار خواهند شد.

وی افزود: پروژه گاز، هدیه ما در هفته وحدت به شما مردم خیرآباد است، امیداوریم با رعایت نکات ایمنی، استفاده صحیح و بهمینه از این نعمت داشته باشید.

 

دکتر جلیل رحیمی، نماينده مردم تربت جام، تايباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شوراي اسلامي سخنران دیگر این دیدار بود.

ایشان در ابتدا گفت: عرض سلام دارم خدمت مردم شریف و با ایمان خیرآباد و جا دارد یادی کنیم از مرحومین حاج عبدالغفور و حاج عبدالحکیم رجبعلی زاده و کسانی که پایه گذار این بقعه سراسر نور و دژ قرآنی بودند.

خوش آمد می گویم به استاندار زحمت کش ، پرتلاش و دلسوز که علی‌رقم کمبودها به خاطر تحریم، فعالیت‌های عمرانی را به نحو احسن انجام می‌دهند.

وی افزود: پیام این نشست ها این است که ما ایرانیان روح، تن، جسد و خانواده متحد و هم‌فکر و در کنار هم هستیم.

رحیمی افزود: ما باید داشته‌های خود را ارج بنهیم، نعمت امنیت ، برق ، گاز و نعمت های بیشمار دیگر.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس گفت: خیلی از خدمات باید خیلی زودتر انجام می‌شد، اما مشکلات جنگ تحمیلی و بعد از آن، تحریم ها خسارت های بسیاری به ما تحمیل کرد، فقط جنگ تحمیلی هزار میلیارد دلار به ما خسارت زد، برای اینکه عمق فاجعه را بفهمید عرض می کنم که: کل درآمد چهارساله رئیس جمهور دویست میلیارد دلار است.

رحیمی با اشاره به دسیسه های دشمنان اسلام برای مسلمانان گفت: برای دشمنان شیعه و سنی و عربستان و ایران مهم نیست اینها به دنبال از بین بردن همه جهان اسلام اند.

وی افرود: نظام جمهوری اسلامی، یک نظام سیاسی است مثل دیگر نظام‌های دنیا، این نظام را خود شما بنیان گذاشتید خود شما باید آن را حفظ کنید.

رحیمی ادامه گفت: مسئله داعش در افغانستان رو به افزایش است، اجازه ندهید این‌ها به کشور ما رخنه کنند، چرا که آنها اگر آمدند به هیچ کس رحم نمی کنند، همانطور که وقتی به مجلس شورای اسلامی حمله کردند به هیچ کس رحم نکردند و همه را به رگبار بستند.

دکتر رحیمی مردم خیرآباد را جزء بهترین ، مؤمن‌ترین و قانون مندترین مردم و حوزه انوارالعلوم را از فعال ترین مراکز فرهنگی دانست و گفت: وجود مردمان خیرآباد و ریزه و مشهدریزه نشان می‌دهد که دین اسلام می‌تواند انسان‌های اینچنین خوب تحویل جامعه دهد.

 

سپس دکتر رشیدیان به عنوان مهمان ویژه و آخرین سخنران در جایگاه قرار گرفت.

استاندار خراسان رضوی در این آیین در جمع اهالی خیرآباد گفت: تحقق عدالت در توزیع امکانات و رسیدگی به مشکلات در اقصی نقاط استان از رویکردهای مهم دولت یازدهم و دوازدهم است.

علیرضا رشیدیان افزود: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون شاخص برخورداری از گاز سراسری در روستاهای استان خراسان رضوی از 56 به 80 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به گرامیداشت هفته وحدت در جمع علما و مردم روستای خیرآباد گفت: هفته وحدت فرصت بسیار مغتنمی است تا علمای بزرگوار روح وحدت و همدلی را در بین مسلمانان رواج داده و قدردان توفیقات به دست آمده باشند.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام (صلی الله علیه و سلم)؛ رحمتی برای عالمیان اعم از مسلمان و غیرمسلمان است و هدف از بعثتش را اتمام مکارم و فضائل اخلاقی بیان می دارد.

رشیدیان بیان کرد: ما مفتخریم که از امت رسولی به شمار می رویم که بزرگترین معجزه اش کتاب است و بر علم آموزی از گهواره تا گور تاکید ویژه ای دارد.

وی ادامه داد: دین مبین اسلام، منادی علم و آگاهی است که حبل المتین آن وحدت و تمسک به کتاب، سنت و حب پیامبر و اهل بیت آن بزرگوار است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه اصرار برخی افراد مبنی بر اختصاص پیامبر و اهل بیت به شیعیان تفکر غلطی است، افزود: وجود پرخیر و برکت پیامبر اکرم برای دنیای اسلام باعث رحمت بوده و وظیفه ما به عنوان پیروان اصلی ادامه راه آن پیامبر است.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که امام راحل (ره) از همان آغازین روزهای انقلاب اسلامی با دور اندیشی، هفته وحدت را بنا نهادند و بعد از آن مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند؛ افزود: امروز رسالت عالمان دین به عنوان وارثان انبیا، توجه به مبانی مشترک اسلام، تقویت وحدت و همبستگی مسلمانان است.

استاندار خراسان رضوی ، دکتر رحیمی و دیگر مهمانان بعد از افتتاح پروژه گاز از حوزه علمیه ‘انوارالعلوم’ خیرآباد نیز بازدید کرد.

علیرضا رشیدیان ضمن بازدید از بخش ها و قسمت های مختلف این مجموعه علمی، از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودهای این حوزه علمیه قرار گرفت.