جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه ای بستر مردمی مقاومت، پشتیبانی قاطع ملت فلسطین از آن، ابتکار رزمندگان فلسطینی در جنگ و وحدت ملی را از عوامل اصلی موفقیت در جنگ ۵۱ روزه غزه دانست. متن این بیانیه که نسخه ای از آن برای این مرکز ارسال شده است، به شرح ذیل می باشد:   بیانیه […]

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه ای بستر مردمی مقاومت، پشتیبانی قاطع ملت فلسطین از آن، ابتکار رزمندگان فلسطینی در جنگ و وحدت ملی را از عوامل اصلی موفقیت در جنگ ۵۱ روزه غزه دانست.

متن این بیانیه که نسخه ای از آن برای این مرکز ارسال شده است، به شرح ذیل می باشد:

 

بیانیه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس»

وَیَوْمَئِذٍ یَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ بِنَصْرِ اللَّهِ یَنصُرُ مَن یَشَاء وَهُوَ الْعَزِیزُ الرَّحِیمُ

بیانیه عزت و پیروزی

همبستگی ملی با مقاومت، ابتکار رزمندگان مقاومت، وحدت فلسطینیان و پایداری آنان در میدان نبرد باعث شکست حمله دشمن و بر هم ریختن محاسباتش گردید و ضمن تغییر معادلات، باعث پیروزی بر دشمن صهیونیستی شد.

در برابر دیدگان جامعه جهانی، این جنگ خصمانه و ظالمانه به ملت فلسطین در نوار غزه تحمیل شد. اشغالگران صهیونیست این جنگ را با بمباران هوایی، زمینی و دریایی آغاز کردند و در طول ۵۱ روز حمله، از بمب ها و سلاح های غیر متعارف بین المللی استفاده نمودند و در طول جنگ منازل، مدارس، مساجد، اراضی زراعی و برج های مسکونی را هدف قرار دادند و کشتارهایی هولناکی را علیه شهروندان بی پناه انجام دادند و برخی خانواده ها را به طور کامل از بین بردند. بیش از ۲۱۰۰ تن در این جنگ به شهادت رسیدند و افزون بر ۱۱۰۰۰ نفر نیز زخمی شدند که بیشتر آنان را کودکان، زنان و سالخوردگان تشکیل می دهند.

در این جنگ وحشیانه که در آن قدرت های بزرگ بین المللی با حمایت های سیاسی خود و توجیه جنایت های رژیم عبری با همکاری با این رژیم پرداختند و سازمان های بین المللی نیز در انجام مسئولیت های خود کوتاهی کرده و به همدستی با اشغالگران پرداختند و نظام های عربی نیز عاجزانه برخورد کردند، گروه های مقاومت و شاخه های نظامی شان ـ که در راس آنها گردان های شهید عزالدین قسام و گروهان های قدس قرار دارند ـ پیروز شدند و به فضل الهی و در سایه دلاورمردی های مقاومت توانستند از ملت خویش دفاع نمایند و در برابر تجاوزات دشمن ایستادگی کرده و دست دشمن را قطع نمایند. مقاومت ارتش عبری را زمین گیر کرد و برخی از نظامیانش را به هلاکت رسانده و شماری دیگر را زخمی و اسیر کرد. مقاومت با همکاری ملت فلسطین در نوار غزه حماسه پایداری، قهرمانی و فداکاری را خلق کرد و بار دیگر دروغین بودن ادعای ارتش شکست ناپذیر را از بین برد و طرح های دسیسه چینان و رویاهای کسانی که آرزوی نابودی ملت فلسطین و پروژه مقاومت را در سر داشتند، ویران کرد تا به این ترتیب، پیروزی در نبرد «العصف المأکول» را محقق سازد.

ملت فلسطین

ما در جنبش حماس در برابر خداوند قادر متعال که این پیروزی را به ما بخشید، سجده شکر می گذاریم. امروز روز تواضع در برابر باری تعالی است. از ملت فلسطین به خاطر پایداری، مقابله با دشمن و حمایت از مقاومت در داخل و خارج سپاسگزاری می کنیم.

ما در جنبش حماس ضمن اعلام پیروزی ملت و مقاومت قهرمان فلسطین، سلام و درود می فرستیم به ارواح پاک کودکان، زنان و مردان و خانواده هایی که در جوار پرورگار آرام گرفتند و خون پاک خود را تقدیم نمودند تا از حق خود در برخورداری از آزادی، زندگی عزتمندانه، رها کردن سرزمین از چنگال اشغالگران و بازگشت به آن بهره مند گردند.

نبرد «العصف المأکول» ثابت کرد که ملت ما در غزه، کرانه باختری، قدس، اراضی اشغالی ۴۸، نقب، جلیل و خارج از کشور یک پیکر واحد هستند که قلب شان برای یک آرمان می تپد و این آرمان هم مقابله با اشغالگران، آزادسازی این سرزمین به همراه قدس و مقدسات موجود در آن و نیز بازگشت دوباره به میهن است.

ملت فلسطین

ما در جنبش حماس و در روز پیروزی در نبرد «العصف المأکول» به نشانه احترام به فداکاری های عظیم و دلاورمردهای ملت فلسطین در همبستگی و حمایت از مقاومت تمام قد می ایستیم و بر موارد ذیل تأکید می نماییم:

۱- مقاومت ـ در همان روزی که در برابر زرادخانه رژیم تروریست صهیونیستی ایستادگی کرد، در مسیر دفاع از ملت خود پایداری نمود، سنگین ترین خسارت ها را به دشمن وارد نمود و حملات دشمن و اطماع و اهدافش را به شکست کشاند، ضرباتی دردناک به دشمن وارد نمود و اشغالگران را با توان و ابتکارات خود، بروز کردن تسلیحات خویش، تونل های زیر زمینی، جرات مردان و نفوذهای قهرمانانه خود در پشت خطوط دشمن غافلگیر کرد ـ پیروز نظامی جنگ شد و به فضل الهی توانست در این دور از نبردهای خود با اشغالگران صهیونیستی که با هدف آزادی میهن و مقدسات صورت می گیرد، پیروز شود.

۲ـ مقاومت در عرصه سیاسی نیز پایداری کرد و از اصول و آرمان های ملت خویش دفاع نمود و موفق به تحقق خواسته های خویش گردید، خواسته هایی که در راس آنها پایان بخشیدن به محاصره نوار غزه قرار داشت. مقاومت در عرصه رسانه ای نیز پیروزی را از آن خود کرد و توانست پرده از جنایت های دشمن بردارد و دستاوردهای رزمندگان مقاومت را با صدا و تصویر منتقل نماید. مقاومت از نظر اخلاقی نیز پیروز این میدان بود ؛ زیرا نبرد خود را در رویارویی با سربازان و افسران ارتش متمرکز کرده بود نه اینکه مانند ارتش بزدل صهیونیستی، غیر نظامیان بی پناه را هدف بگیرد.

۳ـ نبرد «العصف المأکول» که گروه های مقاومت و شاخه های نظامی وابسته شان به صورت متحد و یک صدا وارد آن شدند، ثابت کرد که مقاومت گزینه مورد انتخاب ملت فلسطین در داخل و خارج فلسطین می باشد و این مقاومت است که می تواند موازنه قدرت و بازدارندگی را تغییر داده و قواعد بازی سیاسی و نظامی را دگرگون نماید. در عین حال، این مقاومت است که می تواند ملت فلسطین و تمام امت اسلامی را حول محور خویش جمع کند و باعث وحدت کلمه شان شده و آنها را در زیر یک پرچم قرار دهد و باعث تحقق آرمان شان در آزادسازی میهن و بازگشت به آن گردد. مسئولیت ما امروز آن است که برای حفظ گزینه مقاومت تلاش کنیم و یک راهبرد مبارزاتی ملی یکپارچه را ایجاد نماییم که اساس آن بر مقاومت باشد.

۴ـ تمامی تلاش های رسانه ای که در جهت تحریک و نیز مخدوش ساختن چهره مقاومت و ملت فلسطین صورت گرفت، با شکستی مذبوحانه همراه شد و طراحان، مجریان و حامیان مالی این گونه برنامه ها به شدت ناامید و دچار سردرگمی شدند و همراه با اشغالگران جام تلخ شکست را نوشیدند و بعد از موفقیت ملت و مقاومت قهرمان فلسطین در مقابله با اشغالگران و به شکست کشاندن اهداف شان، در کارشان ناکام ماندند.

۵ـ سرزمین پاک غزه مانند تمام سرزمین فلسطین با خون شهدا آبیاری شده و مردان، زنان، کودکان و سالمندان فلسطینی به خاطر آن فداکاری کردند و مقاومت ضمن دفاع از این منطقه و مرزهایش، کید دشمنان را از آن بازدگرداند. همان طور که با هم در نبرد «العصف المأکول» پیروز شدیم با تلاش و پایداری خود، غزه را دوباره می سازیم و آنچه دشمن ویران کرده، بار دیگر برپا می نماییم. به یاری خدا، در نبرد بازسازی و آمادگی برای مقابله با دشمن ـ تا آزادسازی کامل میهن ـ پیروز خواهیم شد.

۶ـ ما در جنبش حماس موضع کشورهای عرب، مسلمان و دوستی را که در کنار ملت و مقاومت قهرمان فلسطین ایستادند و از خواسته های فلسطینیان حمایت نمودند و اشغالگران را برای توقف حملات خود تحت فشار گذاردند و به حمایت از حقوق ملت فلسطین پرداختند، تقدیر می نهیم.

۷ـ از سازمان های حقوق و انسانی می خواهیم تا سریعاً علیه رهبران رژیم صهیونیستی که کشتارهای هولناک علیه ملت فلسطین مرتکب شدند، در دادگاه های جنایی بین المللی اقامه دعوا کنند. برخی از این کشتارها که در حق کودکان، زنان و سالخوردگان صورت گرفته است، در حد جنایت جنگی می باشد و باعث نابودی کامل برخی خانواده ها شده است.

۸ـ تمامی فعالیت های سیاسی و رسانه ای که در جهان عرب و اسلام و دیگر کشورها برای اعلام همبستگی با ملت فلسطین صورت گرفته است، را تقدیر می کنیم و تحرکات گسترده ملی را که در حمایت از ملت فلسطین و محکوم کردن حملات دشمن صهیونیستی به نوار غزه برگزار شده است، ارج می نهیم و خواستار همبستگی بیشتر با آرمان عدالت خواهانه خویش و رسوا کردن جنایت هایی هستیم که علیه ملت، سرزمین، اماکن مقدسه و اسرای ما صورت می گیرد.

رحمت و مغفرت برای شهدا، شفای عاجل برای زخمی ها و آزادی برای اسرا را از درگاه خداوند متعال مسالت داریم. همچنین درود بی کران خود را نثار شاخه های نظامی گروه های مقاومت و در راس آنها گردان های شهید عزالدین قسام می کنیم.

متعهد می شویم که این راه دشوار را ادامه داده و پیروزی های مکرر را به دست آوریم و به یاری خدا، این مسیر را تا آزادی میهن، بازگشت آوارگان و دست یابی به پیروزی الهی ادامه دهیم.

سرانجام این جهاد، پیروزی یا شهادت است.   

قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَبِرَحْمَتِهِ فَبِذَلِکَ فَلْیَفْرَحُوا هُوَ خَیْرٌ مِمَّا یَجْمَعُونَ

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس»

سه شنبه ۱ ذی القعده ۱۴۳۵

مصادف با

۲۶ آگوست ۲۰۱۴