در حمله به دادگاهی در استان غربی فراه افغانستان ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند. وزارت کشور افغانستان در آخرین گزارش‌ها تعداد کشته شدگان را ۵۳ نفر اعلام کرد.استان فراه، که مرکز آن نیز همین نام را دارد، در غرب افغانستان و در نزدیکی سیستان وبلوچستان قرار دارد. به‌ گفته استاندار فراه، همزمان با دادگاهی […]

در حمله به دادگاهی در استان غربی فراه افغانستان ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند. وزارت کشور افغانستان در آخرین گزارش‌ها تعداد کشته شدگان را ۵۳ نفر اعلام کرد.
استان فراه، که مرکز آن نیز همین نام را دارد، در غرب افغانستان و در نزدیکی سیستان وبلوچستان قرار دارد. به‌ گفته استاندار فراه، همزمان با دادگاهی که در آن تعدادي از افراد طالبان محاکمه می‌شدند، چند ساختمان دیگر نیز در مرکز استان مورد حمله افراد مسلح وابسته به طالبان قرار گرفته‌اند.
تعداد قربانیان این حمله در آغاز ۶ نفر اعلام شده بود، اما غروب چهارشنبه معاون وزارت کشور در کابل اعلام کرد که تاکنون ۵۳ نفر در این عملیات جان باخته‌اند و ۸۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.
استاندار فراه تعداد مهاجمان به دادگاه را ۵ نفر اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه ۴ نفر از مهاجمان نیز در این حمله کشته شده‌اند. در ابتدا یک خودرو در نزدیکی دادگاه منفجر شد و سپس سه مرد مسلح در محوطه دادگاه به ‌تبادل آتش با نیروهای امنیتی پرداختند. افراد مسلح دیگر نیز یک شعبه بانک را که در نزدیکی دادگاه قرار دارد مورد حمله قرار دادند.
طالبان با انتشار بیانیه‌ای در پایگاه اینترنتی خود مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و نوشت که این حمله در واکنش به “محاکمه بیرحمانه” اعضای طالبان در دادگاه صورت گرفته و هدف آن آزادسازی متهمان بوده است.

منبع: سنی آنلاین