انواروب: ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: مسلمانان فرانسه روز جمعه با تجمع در مقابل مسجد ‘ علی ‘ شهر پاریس خواستار تامین امنیت برای زندگی در این کشور شدند.   شماری از مسلمانان فرانسه در این تجمع که در یکی از مناطق پر جمعیت پاریس برگزار شد، گفتند: ‘خداوندا زندگی ما را در […]

انواروب: ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: مسلمانان فرانسه روز جمعه با تجمع در مقابل مسجد ‘ علی ‘ شهر پاریس خواستار تامین امنیت برای زندگی در این کشور شدند.

 

شماری از مسلمانان فرانسه در این تجمع که در یکی از مناطق پر جمعیت پاریس برگزار شد، گفتند: ‘خداوندا زندگی ما را در این کشور تامین کن’.

بنابر این گزارش، امام مسجد ‘علی’ پس از اقامه نماز جمعه امروز نگرانی شدید نمازگزاران را از موج اقدامات ضد مسلمانان مورد تاکید قرار داد.

خبرگزاری فرانسه در ادامه این گزارش به نقل از مرکز نظارت ملی علیه اسلام هراسی فرانسه نوشت: هیچ پلیسی حتی زمانی که 128 اقدام ضد مسلمانان در فرانسه بین روزهایی که حادثه حمله به شارلی ابدو به وقوع پیوست و شب ژانویه در محل حضور نداشتند.

‘ رباح شعبان’ یکی از مسلمانانی که دراین تجمع حضور داشت، گفت: هراس ندارم اما به شدت برای فرزندانم نگرانم. در مترو و قطار با یک نگاه دیگر به ما می نگرند. می دانم که این یک واکنش ناشی از ترس آنهاست. مردم فرانسه نژاد پرست نیستند.