انوار وب: مسیحیان افراطی این جمهوری امروز به برخی مساجد مسلمانان حمله کرده و آنجا را با حمایت نیروهای خارجی که عمدتا مسیحی هستند تخریب کردند.بی بی سی فارسی در خبری گفت: درگیری‌ها بین گروه‌‎های رقیب در بنگویی، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی علی رغم برقراری حکومت نظامی ادامه دارد و به گفته صلیب سرخ دست […]

انوار وب: مسیحیان افراطی این جمهوری امروز به برخی مساجد مسلمانان حمله کرده و آنجا را با حمایت نیروهای خارجی که عمدتا مسیحی هستند تخریب کردند.
بی بی سی فارسی در خبری گفت: درگیری‌ها بین گروه‌‎های رقیب در بنگویی، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی علی رغم برقراری حکومت نظامی ادامه دارد و به گفته صلیب سرخ دست کم سه نفر طی شب گذشته در جریان این خشونت‌ها کشته شدند.
گزارش‌ها همچنین از وقوع درگیری‌های پراکنده طی صبح امروز و غارت گسترده در بخش‌هایی از این شهر حکایت دارد.
این در حالی است که سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرده اولین گروه خارجیانی را که تحت تاثیر این بحران قرار گرفته‌اند طی امروز از این منطقه خارج خواهد کرد.
به گفته این سازمان قرار است در اولین مرحله حدود 800 شهروند چاد از از اردوگاهی در بنگویی به خارج منتقل شوند.
سازمان بین المللی مهاجرت گفته است که درخواست‌های کمکی از کشورهای چاد، نیجر، مالی، سودان و جمهوری دموکراتیک کنگو برای خارج کردن شهروندانشان از جمهوری آفریقای مرکزی دریافت کرده است.
روز گذشته میشل جوتودیا که اولین رهبر مسلمان جمهوری آفریقای مرکزی بود، مجبور به کناره گیری از مقام خود شد.
از زمان بروز خشونت‌های قومی در دسامبر سال گذشته دست کم هزار نفر در این کشور کشته شدند.
در حال حاضر حدود 4000 صلحبان اتحادیه آفریقا در جمهوری آفریقا مرکزی حضور دارند و فرانسه برای برقراری صلح 1600 نیرو به این کشور اعزام کرده است. سازمان ملل نسبت به بروز فاجعه انسانی در این منطقه هشدار داده است.
شایان ذکر است که مسیحیان افراطی این جمهوری کنارگیری این رهبر مسلمان را به مثابه پیروزی بزرگ خود قلمداد کرده و امروز به برخی مساجد مسلمانان حمله کرده و آنجا را با حمایت کامل نیروهای خارجی که عمدتا مسیحی هستند تخریب کردند.
منبع: خبرگزاری رسا