به گزارش انواروب، طرح جمع آوری یک میلیون امضا برای به رسمیت شناختن دین مبین اسلام در کشور آلمان آغاز شد. در همین راستا «حسین الوالی» رییس مؤسسه “اسلام آلمان” که مقر اصلی آن در شهر “بن” قرار دارد، طی اظهاراتی در این باره گفت: این اولین بار است که در کشور آلمان طرح […]

 

به گزارش انواروب، طرح جمع آوری یک میلیون امضا برای به رسمیت شناختن دین مبین اسلام در کشور آلمان آغاز شد.

در همین راستا «حسین الوالی» رییس مؤسسه “اسلام آلمان” که مقر اصلی آن در شهر “بن” قرار دارد، طی اظهاراتی در این باره گفت: این اولین بار است که در کشور آلمان طرح یا تلاشی برای به رسمیت شناختن دین مبین اسلام انجام می شود.

 

وی در ادامه افزود: بر اساس این طرح قرار است دستکم یک میلیون امضا جمع آوری شود تا بتوانیم گامی مؤثر در این راستا برداریم و بتوانیم در آینده ای نزدیک مقامات مسئول آلمانی را مجبور کنیم که دین مبین اسلام را به رسمیت بشناسند.

«حسین الوالی» که یک آلمانی عراقی تبار است، همچنین افزود: ما این طرح را آغاز کردیم اما در حال حضار 21 مؤسسه اسلامی در آلمان برای جمع آوری این یک میلیون امضا، تلاش می کنند.

رییس مؤسسه “اسلام آلمان” در ادامه گفت: در مجموع در کشور آلمان سه میلیون و 508 هزار شهروند مسلمان وجود دارد که حدود 80 درصد آنان از اهل سنت هستند. اما بحمدالله روز به روز بر تعداد مسلمانان در آلمان افزوده می شود.

«الوالی» افزود: مسلمانان اگر بتوانند یک میلیون امضا جمع کنند، کشور آلمان را وادار خواهند کرد که از نظر قانونی دین مبین اسلام را به رسمیت بشناسد. در حال حاضر تنها ادیانی که توسط کشور آلمان به رسمیت شناخته شده مسیحیت و یهود است.

وی همچنین گفت: بیشتر مسلمانانی که در حال حاضر در آلمان هستند، از اصولی ترکیه ای، بوسنی، کوزوو، الجزایری، مراکشی، مصر، تونسی، عراقی و یمنی هستند.

او در پایان افزود: آدرس اینترنتی www.tagesschau.de/inland/wulffrede112.html آدرسی است که مسلمانان می توانند با مراجعه به آن، در این طرح ما شرکت کنند و در به رسمیت شناختن دین مبین اسلام در کشور آلمان، ما را یاری کنند.