انوار وب: اتحادیه علمای آفریقا با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت نسل‌کشی مسلمانان در آفریقای مرکزی، دخالت نظامیان بی‌طرف برای توقف این فاجعه را خواستار شدند.به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «On Islam»، اتحادیه علمای آفریقا در این بیانیه از جامعه جهانی خواست با فرستادن نظامیان بی‌طرف به آفریقای مرکزی نسل‌کشی مسلمانان در این کشور را به […]

انوار وب: اتحادیه علمای آفریقا با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت نسل‌کشی مسلمانان در آفریقای مرکزی، دخالت نظامیان بی‌طرف برای توقف این فاجعه را خواستار شدند.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «On Islam»، اتحادیه علمای آفریقا در این بیانیه از جامعه جهانی خواست با فرستادن نظامیان بی‌طرف به آفریقای مرکزی نسل‌کشی مسلمانان در این کشور را به سرعت متوقف کنند.

اتحادیه علمای آفریقای اعلام کرد: بحران در آفریقای مرکزی به نسل‌‌کشی علیه شهروندان مسلمان این کشور تبدیل شده اما پاسخ جامعه جهانی به آن سکوت است.
این اتحادیه افزود: جنایات وحشتناک مانند زنده سوزاندن قربانیان حتی زنان و کودکان در مقابل دوربین‌ها، اهمیت توقف هرچه سریع‌تر و رسیدگی به این جنایات و مجازات عاملان آن‌ها را مشخص می‌کند.
در چند هفته اخیر، هزاران شهروند مسلمان آفریقای مرکزی برای فرار از جنایت‌های شبه‌نظامیان مسیحی مجبور به ترک محل زندگی خود شده‌اند.
بنابر گزارش سازمان ملل متحد، شبه‌نظامیان مسیحی، یکی پس از دیگری به خانه‌های مسلمانان حمله می‌کنند و با کشتار اهالی مسلمان از جمله زنان و کودکان، اموال آنان را غصب می‌کنند.
هفته گذشته سازمان‌ عفو بین‌الملل در گزارشی بحران آفریقای مرکزی را «پاکسازی قومی مسلمانان» خواند و آن را به شدت محکوم کرد.
سازمان‌های حقوق بشری نیز نیروهای حافظ صلح فرانسوی را به کوتاهی در حمایت از اقلیت مسلمانان آفریقای مرکزی متهم می‌کنند.
منبع:ایکنا