شمار سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ افغانستان در حالی به دو هزار تن رسیده است که به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در ماه‌های اخیر، حملات سربازان و نیروهای پلیس افغانستان به نیروهای آمریکایی شدت گرفته است که همین امر موجب شده است تا مرتبا بر تعداد این تلفات افزوده شود. در آخرین واقعه، به گفته […]

شمار سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ افغانستان در حالی به دو هزار تن رسیده است که به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در ماه‌های اخیر، حملات سربازان و نیروهای پلیس افغانستان به نیروهای آمریکایی شدت گرفته است که همین امر موجب شده است تا مرتبا بر تعداد این تلفات افزوده شود.

در آخرین واقعه، به گفته یک مقام رسمی افغانستان، روز شنبه، هشتم مهرماه، یک سرباز افغان با شلیک به سمت نیروهای آمریکایی مستقر در مقر پلیس در شرق افغانستان، دو سرباز آمریکایی و دو سرباز افغان را از پای در آورد.
در کنار کشته شدن دو هزار سرباز آمریکایی در جنگ افغانستان، سازمان مسقل «iCasualties.org» نیز اعلام کرده است که در این مدت «دستکم هزار و ۱۹۰ سرباز نیروهای ائتلافی» نیز جان خود را از دست داده‌اند.
علیرغم آمار ارائه شده در خصوص تلفات نیروهای نظامی، آسوشیتد پرس تصریح می‌کند که ارائه آمار دقیقی از شهروندان کشته شده در جنگ افغانستان کار دشواری است.
این خبرگزاری آورده است که طبق ارزیابی سازمان ملل، از سال ۲۰۰۷ تا شهریورماه سال جاری، «نزدیک به ۱۳ هزار و ۵۰۰ شهروند» در افغانستان کشته شده‌اند.
آسوشیتد پرس می‌افزاید که با این حال، برخی برآورد کرده اند که شمار شهروندان کشته شده در طول ۱۱ سال جنگ افغنستان «بیش از ۲۰ هزار تن» ارزیابی می‌کنند.
جنگ افغانستان ۱۵ مهرماه سال ۸۰، کمتر از یک ماه پس از واقعه یازده سپتامبر ۲۰۰۱ آغاز شد.
آمریکا متعهد شده است که تا پایان سال ۲۰۱۴، بخش اعظم نیروهای خود را از خاک افغانستان خارج کند. قرار است که نیروهای آمریکایی باقیمانده پس از این موعد، عمدتا آموزش نیروهای افغان را بر عهده بگیرند.
در حال حاضر ۱۰۸ هزار سرباز نیروهای ائتلافی، از جمله ۶۸ هزار سرباز آمریکایی همچنان در افغانستان حضور دارند.