انوار وب: دانشگاه « الزیتونه» در کالیفرنیای آمریکا، از سوی اتحادیه مدارس و دانشکده ها به عنوان یک دانشگاه رسمی در نظام آموزشی آمریکا ثبت گردید و به این ترتیب به اولین دانشگاه اسلامی رسمی در ایالات متحده آمریکا تبدیل شد. به نقل از پایگاه الوطن؛ « حمزه یوسف» رییس دانشگاه مذکور با بیان این […]

انوار وب: دانشگاه « الزیتونه» در کالیفرنیای آمریکا، از سوی اتحادیه مدارس و دانشکده ها به عنوان یک دانشگاه رسمی در نظام آموزشی آمریکا ثبت گردید و به این ترتیب به اولین دانشگاه اسلامی رسمی در ایالات متحده آمریکا تبدیل شد.

به نقل از پایگاه الوطن؛ « حمزه یوسف» رییس دانشگاه مذکور با بیان این که اسلام نقش موثری در گسترش دانش داشته است، افزود: دانشگاه الزیتونه به منبری جامع برای مسلمانانی تبدیل خواهد شد که در سایر دانشگاه های کمونیست آمریکایی احساس تبعیض می کنند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: دانشگاه اسلامی – آمریکایی الزیتونه  با احکام صادر شده علیه اسلام برخورد خواهد کرد و تلاش می کند تا دیدگاه جامعه آمریکا نسبت به اسلام را با تربیت کردن فرهیختگان میانه رو تغییر دهد.

رییس دانشگاه در پایان افزود: در دانشگاه اسلامی، درس هایی از قبیل  « آموزش قرآن کریم و سنت نبوی » و همچنین « مقارنه ادیان و تاریخ آن ها» به مواد درسی دانشجویان اضافه می گردد،  کلاس های درس با دعا آغاز خواهد شد و اذان هر روز 5 بار در محیط دانشگاه پخش می شود، همچنین نماز جماعت در آن برپا می گردد .

منبع: شفقنا