جامعه‌ی روحانیت اهل سنت زاهدان با صدور بیانیه‌ای، ضمن محکوم نمودن کشتار وحشیانه‌ی مسلمانان بی‌دفاع میانمار، خواستار اقدام فوری مجامع بین‌المللی علیه قاتلان و عاملان این جنایت هولناک شد. به گزارش انواروب به نقل از پایگاه‌ اطلاع‌رسانی سنی آنلاین، جامعه‌ی روحانیت اهل سنت زاهدان طی صدور بیانیه‌ای جنایات گسترده و ناجوانمردانه در میا‌نمار، که در […]

جامعه‌ی روحانیت اهل سنت زاهدان با صدور بیانیه‌ای، ضمن محکوم نمودن کشتار وحشیانه‌ی مسلمانان بی‌دفاع میانمار، خواستار اقدام فوری مجامع بین‌المللی علیه قاتلان و عاملان این جنایت هولناک شد.

به گزارش انواروب به نقل از پایگاه‌ اطلاع‌رسانی سنی آنلاین، جامعه‌ی روحانیت اهل سنت زاهدان طی صدور بیانیه‌ای جنایات گسترده و ناجوانمردانه در میا‌نمار، که در آن مسلمانان مظلوم و بی‌دفاع به طرز بسیار وحشیانه‌ای قتل عام شده و به آتش کشیده می‌شوند، را محکوم کرده و از مجامع بین‌المللی و نهادهای حقوق بشر خواستند تا برای پایان دادن به این جنایات غیر انسانی اقدام فوری نمایند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
بنی آدم اعضای یکدیگرند :: که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی بدرد آورد روزگار :: دگر عضو‌ها را نماند قرار

بار دیگر شاهد جنایتی گسترده و ناجوانمردانه بر ضد مسلمانان مظلوم هستیم. اینبار در میانمار (برمه) جاهلان متعصب و جنایتکار، مسلمانان بی‌دفاع را به وحشیانه‌ترین شکل قتل عام نموده و به آتش کشیدند.
ما این ظلم و جنایت وحشیانه را محکوم نموده و از مجامع بین‌المللی، نهادهای حقوق بشر و کشورهای اسلامی می‌خواهیم برای دفاع از مسلمانان و جلوگیری از جنایات بیشتر علیه آنان اقدام عاجل نمایند.

جامعه‌ی روحانیت اهل سنت زاهدان