انواروب: دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب، اهانت به اعتقادات اهل‌سنت، به‌ویژه امهات‌المومنین و صحابه پیامبر را «جرم امنیتی» می‌داند و از مجلس جدید می‌‌خواهد «برای مجازات اهانت‌کنندگان، مجازات قانونی تعیین کند».   به گزارش سنی آنلاین، به دنبال سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب که اهانت به همسران پیامبر را اهانت به پیامبر […]

انواروب: دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب، اهانت به اعتقادات اهل‌سنت، به‌ویژه امهات‌المومنین و صحابه پیامبر را «جرم امنیتی» می‌داند و از مجلس جدید می‌‌خواهد «برای مجازات اهانت‌کنندگان، مجازات قانونی تعیین کند».

 

به گزارش سنی آنلاین، به دنبال سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب که اهانت به همسران پیامبر را اهانت به پیامبر اکرم اعلام کردند، حجت‌الاسلام علی یونسی در گفت‌وگویی که با روزنامه «شرق» (23 خرداد 95- شماره 2605) انجام داده است، با انتقاد شدید از توهین به مقدسات اهل‌سنت، این قبیل اقدامات را سبب «تحریک بیشتر گروه‌های تندرو» و در راستای منافع استکبار و اسرائیل غاصب  می‌داند.

یونسی در این گفت‌وگو با اذعان به جایگاه والای امهات‌المؤمنین ازجمله حضرات عایشه و حفصه رضی‌الله‌عنهما، خاطرنشان می‌کند: «به طور صريح در قرآن «و أزواجه أمهاتهم» آمده؛ يعنی زنان پيامبر در حکم مادر همه و «أم‌المومنين» هستند. يعنی تا اين اندازه جايگاه بالايی دارند. «عايشه» و «حفصه» ام‌المومنين هستند…. اهانت به همسران پيامبر، اهانت به پيامبر است و اهانت به پيامبر هم گناه نابخشودنی‌ای است.»

وی در ادامه می‌افزاید: «توهين به نزديکان پيامبر، به خصوص در شرايط حساس کنونی منطقه‌ای و جهانی، علاوه بر آنکه توهين به اعتقادات و مقدسات بيش از يک ميليارد مسلمان است بلکه اين حرکات تحريک‌آميز، از هر جانب که انجام می‌شود، چيزي جز دامن زدن به اختلاف ميان مسلمانان، تحريک بيشتر گروه‌های تندرو و افراطی و بهره‌مندی اسرائيل از اين اختلافات نيست.»

حجت‌الاسلام یونسی ریشه اهانت‌ به مقدسات اهل‌سنت در داخل کشور را «جهالت»، «تعصبات کور» و «سنی‌ستیزی» می‌داند و می‌گوید: «یکی از ريشه‌های اين اعمال… به گروه‌های متعصب شيعی و برخی از علما و روحانيون شيعی مربوط می‌شود که سنی‌ستيزی را سرلوحه کارشان قرار داده‌اند. اينها بنزين به آتش اختلافات شيعه و سنی می‌ريزند. اينها بايد بدانند که هرجايی خونی از شيعيان ريخته شود، حرف‌ها، تحريکات و فتواهای‌شان نقش داشته است.»

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب، اهانت‌کنندگان به مقدسات اهل‌سنت را «مدعیان دروغین حمایت از نظام و رهبری» توصیف می‌کند و می‌گوید: «گروه‌های سنی‌ستيز به دروغ می‌گويند که طرفدار جمهوری اسلامی هستند. آنها قبل از جمهوری اسلامی هم بوده‌اند و انجمن‌های مختلفی هم داشته‌اند. اينها به دروغ خودشان را به جمهوری اسلامی و رهبری منتسب می‌کنند. اينها رهبری را قبول ندارند.»

وی تاکید می‌کند: «کسانی که مدعی پيروی از مقام معظم رهبری هستند، مثل نيروهای حزب‌اللهی، مداحان، متدينين و مذهبی بايد بيايند و در صف مقدم حمايت از صحبت‌ها و سخنان روشنگرانه ايشان قرار بگيرند.»

وزیر اطلاعات دولت‌های هفتم و هشتم در بخشی از این گفت‌وگو هشداری هم به «سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی» می‌دهد و می‌گوید: «سازمان‌های اطلاعاتی و امنيتی بايد ابتدا بعضی از عناصری که داخل خودشان وجود دارند و برای آن گروه‌های تندرو حکم نفوذی را دارند، پاک‌سازی کنند؛ متاسفانه آن عناصر در اين سازمان‌ها حضور و نفوذ دارند. بعد هم کسانی که در مجالس و هرجای ديگری اين حرکات را دنبال می‌کنند، بدانند که اين رفتارها ضدامنيتی است.»

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب خواستار «تعیین مجازات» از سوی مجلس جدید برای اهانت به همسران و صحابه پیامبر می‌شود و خاطرنشان می‌سازد: «از مجلس جديد اين توقع را داريم که خارج از نوبت و به سرعت چند ماده قانونی هم برای مجازات کسانی که اين نوع اقدامات و افعال تفرقه‌انگيز را دنبال می‌کنند، انجام دهد و طرحی در مجلس مطرح شود تا مجازاتی برای کسانی که به همسران يا اصحاب پيامبر اهانت می‌کنند، تعيين شود.»