جنبش مقاومت اسلامی “حماس” روز شنبه گذشته از مقامات مصری خواست تا برای لغو محاصره نوار غزه دست به اقدامات لازم بزند. سخنگوی این جنبش طی بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار مرکز اطلاع رسانی فلسطین قرار گرفت، متعهد شد که تمامی شرایط لازم را برای اجرایی شدن تسهیلات وعده داده شده […]

جنبش مقاومت اسلامی “حماس” روز شنبه گذشته از مقامات مصری خواست تا برای لغو محاصره نوار غزه دست به اقدامات لازم بزند.

سخنگوی این جنبش طی بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار مرکز اطلاع رسانی فلسطین قرار گرفت، متعهد شد که تمامی شرایط لازم را برای اجرایی شدن تسهیلات وعده داده شده از سوی مصر فراهم سازد.

حاسم قاسم تصریح کرد که این جنبش به گسترش روابط خود با مصر علاقه مند است و بر موضع ثابت خود مبنی برعدم دخالت در امور دیگر کشورها و در راس آنها مصر تاکید می ورزد.
این جنبش ضمن تاکید بر اهمیت نقش آفرینی ملی مصر در زمینه حمایت از مساله فلسطین، اعلام کرد که گشودن گذرگاه مرزی رفح و آغاز مبادلات تجاری میان مصر و نوار غزه موجب تقویت پایداری ملت فلسطین در سرزمین خود و سیاست باج گیری اسرائیل می شود.

این جنبش ابراز امیدواری کرد که بساط تمامی بحران های فراروی امت عربی برچیده شود تا این امت با اقتدار و توان هر چه تمامتر به مقابله با پروژه های توسعه طلبی و زیاده خواهی دشمن صهیونیستی برخیزند و از مساله عادلانه فلسطین به عنوان مساله نخست عرب ها حمایت کنند.
مرکز اطلاع رسانی فلسطین