در حملات گستردۀ ارتش رژیم صهیونیستی که بعدازظهر روز جمعه (14 مرداد 1401) صورت گرفت، دست‌کم 9 فلسطینی ازجمله دو تن از فرماندهان ارشد «جهاد اسلامی» به شهادت رسیدند.

در حملات گستردۀ ارتش رژیم صهیونیستی که بعدازظهر روز جمعه (14 مرداد 1401) صورت گرفت، دست‌کم 9 فلسطینی ازجمله دو تن از فرماندهان ارشد «جهاد اسلامی» به شهادت رسیدند.
جنگنده‌های اسرائیلی یک ساختمان مسکونی را در نوار غزه بمباران کردند که در پی آن  «تیسیر الجعبری» و «عبدالله قدوم» دو تن از فرماندهان ارشد گروهان‌های قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی و شماری از غیرنظامیان فلسطینی به شهادت رسیدند.
وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه تا این لحظه شمار شهدا را 10 نفر و شمار مجروحان را بیش از 50 نفر اعلام کرده است. یکی از شهدا یک دختر بچه 5 ساله فلسطینی است.
سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با الجزیره ضمن تایید شهادت تیسیر الجعبری در حملات اسرائیل به نوار غزه، تاکید کرد: اینکه دشمن ادعا کرده که هدف حملات امروز فقط جهاد اسلامی است، تلاشی برای ایجاد اختلاف و تفرقه‌افکنی بین فلسطینیان است. آنچه اتفاق افتاده، جنایت علیه همه فلسطینیان است و همه باید متحد و یکپارچه با این جنایت مقابله کنند.
جهاد اسلامی بیش از 100 موشک به سمت اراضی اشغالی شلیک کرد
مقاومت فلسطین از ساعتی پیش حملات راکتی و موشکی گسترده ای را در واکنش به حمله وحشیانه دشمن صهیونیستی به غزه به اراضی اشغالی آغاز کرده است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گروهان های قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی در پاسخ به ترور شهید تیسیر الجعبری از فرماندهان ارشد خود در حمله دشمن صهیونیستی به غزه، حملات موشکی گسترده ای را علیه اراضی اشغالی آغاز کرده است.
این گروهان ها در بیانیه ای اعلام کرد که در موج نخست حملات به اراضی اشغالی، بیش از 100 موشک به سمت تل آویو و شهرهای جنوبی و مرکزی اراضی اشغالی شلیک کرده است.
منابع عبری زبان از اصابت مستقیم یکی از موشک های مقاومت به منزلی در شهر اشغالی عسقلان خبر دادند.

در پی حملات راکتی و موشکی مقاومت، آژیر خطر در سرتاسر اراضی اشغالی به صدا درآمده است.

  • منبع خبر: مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین