بسم الله الرحمن الرحیم  هوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ» (سوره صف آیه 9). «اوست كسى كه فرستاده خود را با هدايت و آيين درست روانه كرد، تا آن را بر هر چه دين است فائق گرداند، هر چند مشركان را ناخوش آيد»   […]

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 هوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ» (سوره صف آیه 9).

«اوست كسى كه فرستاده خود را با هدايت و آيين درست روانه كرد، تا آن را بر هر چه دين است فائق گرداند، هر چند مشركان را ناخوش آيد»

 

این روزها دشمنان با تمام وجود هجمه های پیدا و پنهان خود را علیه دین اسلام آغاز کرده‌اند. به گونه ای که پس از حمله به نشریه شارلی ابدو ، شاهد شدیدترین حملات به ساحت مقدس پیامبراکرم(ص) هستیم که این مساله توطئه‌ای جدی است.

این عمل زشت و ننگین نشان داد که آنها از ترس بیدارى اسلامي و گسترش این آئین الهى در جهان، سخت به وحشت افتاده‌اند و به هر کار احمقانه‌اى دست مى‌زنند که قطعآ نتیجه معکوس خواهد داشت.

یقینا کاریکاتور موهن پیامبر منجر به تشدید تنفر در میان جوامع انسانی خواهد شد و اتخاذ اینگونه راهکارها، در راستای هم زیستی مسالمت آمیز بین مردم نیست و مانعی بر سر راه ادغام مسلمانان در جوامع اروپایی و غربی خواهد بود.

ما بر این باوریم که مقدسات باید مورد احترام قرار گیرند؛ چون احترام به مقدسات، داشتن روابط احترام‌آمیز را راحت‌تر می‌کند.

شایان ذکر است درصورتی که یاد نگیریم به یکدیگر احترام بگذاریم، زندگی کردن در جهانی که پر از دیدگاه‌های متفاوت، فرهنگ‌ها و تمدن‌های گوناگون ‌است، بسیار سخت خواهد بود. اگر دست به بی‌احترامی به ارزش‌ها و مقدسات یکدیگر بزنیم، قادر نخواهیم بود وارد یک گفت‌وگوی جدی شویم.

قطعا انتشار این کاریکاتور هشداری برای سلامت روانی جامعه بوده و یک اقدام غیر قابل توجیه و تحریک کننده احساسات یک و نیم میلیارد مسلمان در جهان می باشد.

مدیریت، اساتید و طلاب حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد ـ تایباد ، این عمل ننگین و شرم آور را محکوم نموده، از تمامی مسلمانان و علمای اسلام می خواهد با حفظ وحدت و همبستگی، در مقابل این اهانت ساکت ننشسته و انزجار خود را نسبت به این عمل زشت و ننگین نشان دهند.