به گزارش انواروب، اخبار رسیده از زاهدان حاکی از آن است که مولانا احمد ناروئی مدیر اداری دارالعلوم زاهدان و امام جمعه موقت مسجد مکی طی تصادف در مسیر زاهدان- حصارویه دار فانی را وداع گفتند. نماز جنازه ایشان ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ در محل برگزاری نماز جمعه […]

 

 

 

به گزارش انواروب، اخبار رسیده از زاهدان حاکی از آن است که مولانا احمد ناروئی مدیر اداری دارالعلوم زاهدان و امام جمعه موقت مسجد مکی طی تصادف در مسیر زاهدان- حصارویه دار فانی را وداع گفتند.

نماز جنازه ایشان ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ در محل برگزاری نماز جمعه اهل‎سنت زاهدان (مصلای سابق) برگزار خواهد شد.

 

مولانا نارویی تحصیلات دینی خویش را در زابل آغاز کرد و برای ادامه آن به زاهدان آمد و در مسجد عزیزی به علم آموزی پرداخت و سپس در سال ۱۳۵۰ وارد مدرسه دارالعلوم زاهدان شد و چند سال از اساتید آن مرکز علمی از جمله مولانا عبدالعزیز ملازاده استفاده نمود و سپس برای تحصیلات پایانی به پاکستان رفت و سال نخست را در مدرسه بدرالعلوم رحیم یارخان گذراند  و سال بعد به مدرسه فیصل آباد که توسط مفتی زین العابدین اداره می‌شد، رفت و از اساتید آن مرکز علمی، هم‌چون مفتی نذیر احمد استفاده نمود.

ایشان سال بعد وارد جامعه فاروقیه کراچی شده و چند سال را در آن‌جا گذراند و از همان مرکز علمی دانش‌آموخته شد.

از اساتید معروف ایشان در دوران تحصیل می‌توان مولانا عبدالعزیز ملازاده، شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، مولانا نذیراحمد سلامی، مولانا عبدالغنی جاجروری، مولانا مفتی نذیراحمد، شیخ الحدیث مولانا سلیم الله خان، مفتی نظام الدین شامزی و مولانا محمدیوسف افشانی را نام‌ برد.

مدیریت مدرسین و طلاب حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد ـ تایباد این ضایعه بزرگ را به جامعه اهل سنت، مردم شریف زاهدان ، مدیریت حوزه دارالعلوم و اساتید و طلاب مکی و خصوصا به خانواده و وابستگان  آن مرحوم  تسلیت گفته برای این عالم ربانی درجات عالی و اجر اخروی را مسئلت دارند.