انوار وب: گروهی از بودائیان تندرو با حمله به آخرین مسجد باقی‌مانده در ایالت آراکان میانمار، این مسجد را تخریب و مناره آن را ویران کردند!به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «On Islam»، این حمله عصر روز دوشنبه، 27 آبان، هنگامیکه گروهی از بودائیان برای برگزاری جشن قرص کامل ماه گرد […]

انوار وب: گروهی از بودائیان تندرو با حمله به آخرین مسجد باقی‌مانده در ایالت آراکان میانمار، این مسجد را تخریب و مناره آن را ویران کردند!
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «On Islam»، این حمله عصر روز دوشنبه، 27 آبان، هنگامیکه گروهی از بودائیان برای برگزاری جشن قرص کامل ماه گرد آمدند، صورت گرفت.
این حمله در پی سفر اخیر هیئت عالی‌رتبه سازمان همکاری اسلامی به میانمار در راستای تلاش برای پایان دادن به تعصبات فرقه‌ای علیه اقلیت مسلمان این کشور و نارضایتی بودائیان از این سفر و مداخله خواندن آن در امور داخلی میانمار صورت گرفت.
در اثر این حمله، بخش‌هایی از آخرین مسجد سالم باقی‌مانده آراکان نیز تخریب شد.
مقامات میانماری با کوچک خواندن ابعاد این حمله، اعلام کردند که اقدام به پراکنده کردن مهاجمان کرده‌اند.
بنابر گفته‌های یک وبلاگ‌نویس مسلمان روهینگیا، نیروهای پلیس برای ممانعت از حمله بوداییان به مسجد وارد عمل نشدند و فقط بعد از حادثه اقدام به تشدید شرایط امنیتی در اطراف مسجد کردند.
مسلمانان میانمار ماه‌ها است که به بهانه نداشتن حق شهروندی با وجود نسل‌ها سکونت در این کشور، از سوی راهبان و بودائیان افراطی هدف سخت‌ترین خشونت‌ها قرار گرفته‌اند.
شمار زیادی از اقلیت مسلمان روهینگیا در اثر این خشونت‌های فرقه‌ای کشته شده و شمار زیادی در اردوگاه‌ها در شرایط بسیار طاقت‌فرسایی روزگار می‌گذرانند.