انواروب: تونلگردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” به تشریح داستان قهرمانانه یکی از تیم های عملیاتی خود در جریان جنایت اخیر دشمن صهیونیستی به باریکه غزه پرداخت.     متن این داستان در پایگاه اینترنتی گردان های قسام به شرح زیر آمده است:   پس از شکست مفتضحانه ارتش رژیم […]

انواروب: تونلگردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” به تشریح داستان قهرمانانه یکی از تیم های عملیاتی خود در جریان جنایت اخیر دشمن صهیونیستی به باریکه غزه پرداخت.

 

 

متن این داستان در پایگاه اینترنتی گردان های قسام به شرح زیر آمده است:

 

پس از شکست مفتضحانه ارتش رژیم صهیونیستی در برابر نیروهای جان برکف مقاومت و فرار آخرین نظامی صهیونیستی از غزه، همچنان داستان های قهرمانانه و کرامات مبارزان از رزمگاه ها و الطاف و عنایت پروردگار متعال در حق این مبارزان به گوش می رسد، رزمگاه هایی که صحنه درگیری تن به تن نیروهای مقاومت با اشغالگران صهیونیست و نیروهای زبده ارتش عبری بود.

با آغاز عملیات “العصف الماکول”، ۲۹ تن از نیروهای زبده و نخبه گردان های قسام از طریق تونلی وارد میدان نبرد با دشمن صهیونیستی شده و با آن درگیر شده و آن را غافلگیر کردند.

یکی از این مبارزان برای ما رخدادهای این نبرد را روایت می کند و عنایت ربانی را گوشزد می کند که در این نبرد زیر زمینی شامل حال او و همرزمانش شد.

رزمنده قسامی بنام (ع. س) می گوید: ماموریت ما نفوذ به پشت خطوط نظامیان صهیونیست و مقابله با خودروهایشان بود، ماموریت گروهی دیگر از نیروهای یگان تونل ها، تجهیز این تونل ها و آماده کردن آنها برای نیروهای نخبه بود. مبارزان به حالت آماده باش درآمدند و پیش از حمله نظامی در سنگرهایشان مستقر شدند.

وی می افزاید: با آغاز حمله زمینی، ما با نیروهای ارتش صهیونیستی درگیر شدیم ومبارزان ما به لطف خداوند دست به چندین عملیات شجاعانه زدند که نخستین آنها منفجر کردن یک دستگاه تانک و یک دستگاه بولدوزر بود.

وی با یادآوری یکی از برجسته ترین عملیات های این گروه از مبارزان قسام، می گوید: دو تن از مبارزان گردان های قسام بنام های باسم الاغا و فادی ابوعوده طی دو عملیات شهادت طلبانه بمب هایی در فاصله بسیار نزدیک یک دستگاه بولدوزر و یک دستگاه تانک منفجر کردند که در پی این اقدام دلیرانه خودشان به مقام رفیع شهادت نائل گشته و تعدادی از نظامیان صهیونیست را به هلاک رسانده و شماری دیگر را زخمی کردند.

وی خاطرنشان ساخت: کارها طبق نقشه از قبل طراحی شده پیش می رفت، دلاورمردان قسام رشادت ها می آفریدند، آنان در این نبرد همواره به یاد خدا بودند و نماز می خواندند و به راز و نیاز با معبود جهانیان مشغول بودند.

وی تصریح می کند: وقتی دشمن صهیونیستی وارد منطقه القراره شد، بخش هایی از تونل های این منطقه را ویران کرد، سپس جنگنده های اف ۱۶ اسرائیلی این منطقه را هدف حملات موشکی قرار داد که در پی این اقدام غیر انسانی دروازه خروجی این تونل ها به روی مبارزان بسته شد که ۲۵ متر زیر زمین قرار داشت. این اقدام در دومین روز حمله زمینی ارتش عبری به غزه صورت گرفت. ارتباط ما با اتاق عملیات به کلی قطع شد.

وی اظهار می دارد: از زمان قطع این ارتباط، همه ما جزء مبارزان مفقود الاثر شدیم، به خاطر شدت درگیری ها نمی دانستیم چه بلایی سر آنان آمده است، گمان می کردیم آن مقدار آب و غذایی که دارند برای تمام این مدت کفایت نکند، لذا می پنداشتیم که آنان زنده نمانند.

این فرمانده عملیاتی تأکید می کند: پس از توقف تیراندازی و برقراری آتش بس چند ساعته، نیروهای امداد و نجات شروع به حفاری در منطقه تونل کردند تا مبارزان را از زیر آن بیرون بکشند که در این لحظه یک رخداد شگرفت به وقوع پیوست و قدرت و عظمت حق تعالی هویدا شد؛ به نحوی که ۲۳ تن از مبارزان قسام به صورت زنده و صحیح و سالم از زیر این تونل خارج شدند.

وی ادامه می دهد: ایاد الفرا از مبارزان قسام به منظور یافتن سه تن از همرزمان مفقود الاثرش دست به اقدام قهرمانانه زد، وی برای نجات این سه مبارز یک دریچه در تونل عملیاتی باز کرد که در آن هنگام این تونل فرو ریخت و الفرا به مقام رفیع شهادت نائل شد همین این اقدام پس از آن صورت می گیرد که چهارمین آنان که شهید ایاد الفراد

وی خاطرنشان می کند: زنده مانده این تعداد زیادی از مبارزان تعجب همه همرزمانشان در اتاق عملیات را برانگیخت. اظهارات و گواهی این مبارزان در این زمینه باور و یقین انسان را نسبت به لطف خداوند و نظر رحمتش بیشتر می کند.

 (ر.س) یکی از رزمندگان ظفرمند و نجات یافته از زیر تونل می گوید: حق تعالی با عنایتش به ما در زیر زمین چیزی شبیه چشمه آب را فراهم نمود، ما قسمتی از پیراهن مان را به آب می زدیم و وقتی که خیس می شد آب آن را می خوردیم، آن مقدار خرمایی را هم که داشتیم با هم تقسیم کرده بودیم، به مدت یک ماه اینگونه روزگار خود را سپری کردیم، سهم هر کدام از ما از آب یک استکان کوچک و یک دانه خرما بود.

این فرمانده عملیاتی در پایان اظهارات خود خاطرنشان ساخت: این رخداد به ملت فلسطین و امت ما ثابت کرد که اگر جهانیان به ما پشت کنند، هرگز خداوند متعال ما را تنها نمی گذارد و او با عنایات خویش ما را مدد می رساند.

 

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین