انواروب: دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اهل سنت ایران یک فرصت بسیار بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی است و از این فرصت می توان برای برقراری ارتباط با جامعه اسلامی بهره گرفت. به گزارش ایرنا آیت الله محسن اراکی روز سه شنبه در بیست و ششمین همایش دانش آموختگی طلاب حوزه علمیه […]

انواروب: دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اهل سنت ایران یک فرصت بسیار بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی است و از این فرصت می توان برای برقراری ارتباط با جامعه اسلامی بهره گرفت.

به گزارش ایرنا آیت الله محسن اراکی روز سه شنبه در بیست و ششمین همایش دانش آموختگی طلاب حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان اظهار داشت: در سیاست های کلان باید این نکته در نظر گرفته شود که اهل سنت ایران یک فرصت گرانبها در اختیار نظام جمهوری اسلامی و کل جهان اسلام است.
وی تصریح کرد: جایگاه جامعه اهل سنت ایران را باید شناخت و قدر شناس این جامعه ارزشمند بود.

وی بیان کرد: استکبار جهانی در تلاش است تا بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کند بر این اساس اسلام آمریکایی و شیعه انگلیسی را در جامعه اسلامی به وجود آورده است.

وی ادامه داد: این جریان ها تنها نام اسلام را بر زبان جاری می کنند اما در حقیقت تلاش آنها ایجاد تفرقه و شکاف میان مسلمانان است.

وی اضافه کرد: کسانی که به مقدسات اهل تشیع و اهل تسنن اهانت می کنند در حقیقت دنباله رو اهداف استکبار جهانی هستند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تمام مسلمانان امروز می دانند که هدف آمریکا و انگلیس ایجاد تفرقه و درگیری های مذهبی در میان امت اسلام است.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم نیز در این آیین گفت: بعثت پیامبر اکرم‌ (ص) آیین های شرک و خرافه پرستی را از جامعه آن زمان محو کرد.
آیت الله مهدی احدی اظهار داشت: فاصله گرفتن از فضل الهی و تبعیت از شیطان انسان را گرفتار جان باختگی می کند.

وی بیان کرد: قرآن برترین حکمت ها را به انسانها نشان می دهد و دور شدن از آیات الهی سبب نفوذ شیطان در انسان می شود.

وی با اشاره به جایگاه برجسته امام علی(ع) افزود: در روایات اهل تشیع و تسنن فضایل و برجستگی های خاص آن حضرت به خوبی بیان شده است.

وی خاطر نشان کرد: اهل سنت ایران در تمام صحنه های انقلاب اسلامی نشان داده اند که همیشه وفادار به نظام جمهوری اسلامی هستند.

آیت الله احدی اظهار داشت: مسلمانان باید قداست و طهارت اسلام را بر جهانیان عرضه کنند.
وی بیان کرد: در تشکیلات نظام جمهوری اسلامی همه با یکدیگر برابر و برادر هستند.
وی افزود: صفا و صمیمیتی که امروز در بین شیعه و سنی نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد زبانزد خاص و عام است.
منبع: ایرنا (با تلخیص)