انواروب: یکی از اساتید دانشگاهی مالزی تشکیل کمیته ویژه استانداردسازی برنامه آموزشی مدارس حفظ قرآن کریم این کشور به منظور تربیت حافظان حرفه‌ای کلام وحی را خواستار شد. به نقل از خبرگزاری مالزی (Bernama)، ذوالکفل عبدالغنی، استاد دانشگاه علوم اسلامی مالزی گفت: تشکیل این کمیته روند استانداردسازی برنامه آموزشی مدارس حفظ قرآن را که از […]

انواروب: یکی از اساتید دانشگاهی مالزی تشکیل کمیته ویژه استانداردسازی برنامه آموزشی مدارس حفظ قرآن کریم این کشور به منظور تربیت حافظان حرفه‌ای کلام وحی را خواستار شد.

به نقل از خبرگزاری مالزی (Bernama)، ذوالکفل عبدالغنی، استاد دانشگاه علوم اسلامی مالزی گفت: تشکیل این کمیته روند استانداردسازی برنامه آموزشی مدارس حفظ قرآن را که از سوی سازمان توسعه اسلامی مالزی و هیئت مشاوره برای هماهنگی آموزش اسلامی اجرا می‌شود، تسهیل خواهد کرد.

او گفت: در حقیقت، در حال حاضر یک مدل از ادغام موضوعات قرآنی و علمی وجود دارد که در برخی از مراکز حفظ قرآن به اجرا در آمده است.

عبدالغنی افزود: تشکیل این کمیته ویژه در پاسخ به درخواست احمد زاهد حمیدی، معاون نخست‌وزیر مالزی، برای استانداردسازی برنامه مراکز حفظ قرآن سراسر کشور با هدف تربیت حافظان فعال در توسعه کشور، انجام خواهد شد.

روسنا آوانگ هاشم، دبیر آموزش شورای ملی اساتید مالزی عنوان کرد: این کمیته عرصه‌ای برای گروه‌ها و احزاب علاقمند خواهد بود که گردهم آیند و روند برنامه‌های مراکز حفظ قرآن را تنظیم کنند.

هاشم که استاد دانشگاه اوتارا مالزی است، گفت: فراهم آوردن زمینه‌ای برای وارد شدن حافظان مراکز قرآنی به زمینه‌های تخصصی و در دست گرفتن رهبری کشور، دستاورد بزرگی برای ما خواهد بود.
منبع: ایکنا