انوار وب: دولت اسپانیا در اقدامی که با هدف اسلام هراسی قابل توجیه است، اعلام کرد به کسانی که از دین اسلام خارج می‌شوند با شرایطی تابعیت اسپانیایی می‌دهد.به گزارش شبستان پایگاه خبری «پانوراما الشرق الاوسط»، دولت اسپانیا به ریاست «ماریانو راخوی» توافقنامه‌ای را با اسقف اعظم «آنتونیو ماریا» و در حضور دبیر کل حزب […]

انوار وب: دولت اسپانیا در اقدامی که با هدف اسلام هراسی قابل توجیه است، اعلام کرد به کسانی که از دین اسلام خارج می‌شوند با شرایطی تابعیت اسپانیایی می‌دهد.
به گزارش شبستان پایگاه خبری «پانوراما الشرق الاوسط»، دولت اسپانیا به ریاست «ماریانو راخوی» توافقنامه‌ای را با اسقف اعظم «آنتونیو ماریا» و در حضور دبیر کل حزب اتحاد کاتالانی امضا کرد که بر اساس آن به مسلمانانی که تمایل دارند تا دین خود را به مسیحیت کاتولیک که بزرگترین گروه مسیحی در اسپانیا است تغییر دهند تابعیت اسپانیایی داده شود.
بر اساس این خبر، این توافقنامه که به امضای «آلبرتو رویس گیاردون» وزیر دادگستری اسپانیا و آنتونیو ماریا روکو فاریلا رسیده امتیازات و تسهیلات ویژه ای را برای دریافت تابعیت اسپانیایی در مقابل خارج شدن از دین اسلام فراهم می‌کند.
دولت اسپانیا شروطی را برای این کار قرار داده که یکی از آنها خواندن دو شعر مخصوص به مذهب کاتولیک است که یکی از آنها مربوط به حضرت مریم و دیگری به حضرت عیسی است.
شرط دوم آن است که فرد درخواست کننده باید سوء سابقه و جریمه‌های قضایی نداشته باشد. همچنین به عنوان سومین شرط، متقاضی باید 60 یورو به عنوان مالیات پرداخت کند که 5 یورو آن به دولت و 55 یوروی آن به کلیسا می‌رسد.