انوار وب:  مسئولان شهرداری رژیم صهیوینستی دستور تخریب و تخلیه خانه های 40 خانواده فلسطینی در منطقه «جبل بابا» در «عیزریه» را صادر کرد.این منطقه در شرق بیت المقدس قرار دارد.ارتش رژیم صهیونیستی به خانواده های این منطقه تا دوم مارس فرصت داده تا خانه های خود را تخلیه کنند. به گفته سخنگوی کمیته مقاومت […]

انوار وب:  مسئولان شهرداری رژیم صهیوینستی دستور تخریب و تخلیه خانه های 40 خانواده فلسطینی در منطقه «جبل بابا» در «عیزریه» را صادر کرد.
این منطقه در شرق بیت المقدس قرار دارد.
ارتش رژیم صهیونیستی به خانواده های این منطقه تا دوم مارس فرصت داده تا خانه های خود را تخلیه کنند.

به گفته سخنگوی کمیته مقاومت فلسطین،حدود 350 نفر در در 22 خانه های موقت و ده ها نفر نیز در چادرهای این منطقه زندگی می کنند.
به گفته یکی از ساکنان عیزریه،از سال 1948 یعنی زمان تاسیس رژیم صهیونیستی بسیاری از فلسطین ها از روستاهایشان بیرون رانده شدند و در این منطقه سکنی گزیدند.
رژیم صهیونیستی در حال حاضر به دنبال تخلیه افراد قبلیه ای بادیه نشین منطقه جبل بابا از خانه هایشان است تا راه را برای ایجاد دیوار حائلی که شهرهای ابودیس ، ساحره و شرق بیت المقدس را از یکدیگر جدا می کند،هموار سازد.
قوانین بین المللی،بیت المقدس و کرانه باختری را مناطق اشغال شده از سوی رژیم صهیونیستی در سال 1967می داند و ساخت هرگونه واحد یهودی نشین در این مناطق را غیرقانونی اعلام کرده است.
منبع: شبستان