انوار وب: یک دوره فشرده قواعد قرائت قرآن کریم، ۲۸ و ۲۹ تیرماه سال جاری در دانشگاه لندن برگزار می‌شود. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «IIDR»، این دوره آموزشی از سوی مؤسسه توسعه و پژوهش اسلامی و آکادمی علوم قرآنی بریتانیا برگزار خواهد شد.شیخ حفص القاضی، قاری و مدرس قرآن کریم و مؤلف 7 کتاب […]

انوار وب: یک دوره فشرده قواعد قرائت قرآن کریم، ۲۸ و ۲۹ تیرماه سال جاری در دانشگاه لندن برگزار می‌شود.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «IIDR»، این دوره آموزشی از سوی مؤسسه توسعه و پژوهش اسلامی و آکادمی علوم قرآنی بریتانیا برگزار خواهد شد.
شیخ حفص القاضی، قاری و مدرس قرآن کریم و مؤلف 7 کتاب در مورد تجوید قرآن به تدریس در این دوره آموزشی خواهد پرداخت.

رایج‌ترین قواعد قرائت قرآن کریم، تلفظ صحیح همه حروف و آموزش نحوه اجرای یک قرائت زیبا از جمله موضوعاتی است که در این دوره تدریس خواهد شد.
یادآور می‌شود، دوره فشرده «سفر به قرآن کریم» نیز در روزهای 14 و 15 و 21 و 22 تیرماه در دانشگاه لندن برگزار خواهد شد.

این دوره امسال برای هفتمین سال پیاپی با هدف افزایش آگاهی‌ها نسبت به کتاب آسمانی قرآن برگزار می‌شود.
در این دوره آموزشی هزار واژه قرآن کریم، داستان‌های کلیدی قرآن و پیام‌ها و درس‌های آن‌ها، خلاصه 114 سوره قرآن کریم، 99 درس بهبود شخصیت از قرآن و بهره‌بردن از قرآن کریم در زندگی روزانه به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود.
آکادمی مطالعات قرآنی بریتانیا(BAQS)، نهادی وابسته به مؤسسه اسلامی توسعه و پژوهش(IIDR) است که با هدف آموزش و پژوهش در مورد قرآن کریم تأسیس شده‌ است و به برگزاری دوره‌های آموزشی و سمینارهای قرآنی، پرورش مدرسان قرآنی، تدوین و انتشار خبرنامه و مقالات پژوهشی در مورد قرآن و توسعه آموزش قرآن کریم به‌صورت مجازی می‌پردازد.
منبع: ایکنا