انواروب: در تازه‌ترین دور خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا، گروهی از بودائیان تندرو چند خانه را به آتش کشیده و یک مسجد را محاصره کردند.به گزارش فارس به نقل از رویترز، بسیاری از مسلمانان منطقه شمال غرب میانمار از ترس حمله بودائی‌های تندرو در خانه‌های خود مخفی شده‌اند.در تازه‌ترین دور خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا، گروهی از […]

انواروب: در تازه‌ترین دور خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا، گروهی از بودائیان تندرو چند خانه را به آتش کشیده و یک مسجد را محاصره کردند.
به گزارش فارس به نقل از رویترز، بسیاری از مسلمانان منطقه شمال غرب میانمار از ترس حمله بودائی‌های تندرو در خانه‌های خود مخفی شده‌اند.
در تازه‌ترین دور خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا، گروهی از بودائیان تندرو چند خانه را به آتش کشیده و یک مسجد را محاصره کرده بودند که با دخالت پلیس متفرق شدند.
بر اساس این گزارش، خشونت علیه مسلمانان که از ماه ژوئن 2012 افزایش یافته است تا کنون صدها کشته و بیش از 150 هزار بی خانمان برجا گذاشته است.
یک مقام امنیتی میانمار گفت: اوضاع در شهر «تاندوه» تا یکشنبه شب بسیار متزلزل بود و پلیس با شلیک تیر هوایی موفق شد ثبات نسبی را به این منطقه حاکم کند.
تاندوه در 260 کیلومتری یانگون پایتخت میانمار و در استان راخین که بیشتر مسلمانان در آن ساکن هستند قرار دارد.
کیا زان هلا رئیس یک حزب وابسته به مسلمانان گفت: بیش از 200 نفر از اراذل و اوباش بودائی به مسلمانان حمله کردند و ما از ترس و وحشت در داخل خانه هایمان پنهان شدیم.
پلیس می‌گوید که در این درگیری‌ها کسی کشته یا مجروح نشده است.
میانمار بیش از 800 هزار مسلمان دارد که از طرف دولت به عنوان یک قوم مهاجر شناخته میشوند و تحت شدیدترین محرومیت‌ها و فشارها قرار دارند.
سازمان ملل از مسلمانان روهینگیا به عنوان قومی که مورد بیشترین ظلم، ستم، اذیت و آزارها قرار گرفته است یاد می‌کند.