انوار وب: دبیر کل سازمان همکاری های اسلامی  « اکمل الدین احسان اوغلو» اعلام کرد که هیات سفر کرده به برمه  توانست از دولت این کشور تعهدهایی مبنی بر دادن ملیت به 800 هزار مسلمان بگیرد که از داشتن این حق محروم هستند.به گزارش  المسلم، اوغلو تاکید کرد که عدم داشتن ملیت مشکلات زیادی برای […]

انوار وب: دبیر کل سازمان همکاری های اسلامی  « اکمل الدین احسان اوغلو» اعلام کرد که هیات سفر کرده به برمه  توانست از دولت این کشور تعهدهایی مبنی بر دادن ملیت به 800 هزار مسلمان بگیرد که از داشتن این حق محروم هستند.
به گزارش  المسلم، اوغلو تاکید کرد که عدم داشتن ملیت مشکلات زیادی برای یک شخص به همراه دارد، علاوه بر آن سلب کردن آن از یک فرد ظلم بزرگی محسوب می شود.
لازم به ذکر است که دبیر کل همکاری های اسلامی به همراه هیاتی بلند پایه از کشورهای مختلف از جمله ترکیه، اندونزی، جیپوتی، مصر ، بنگلادش و عربستان در هفته گذشته به برمه سفر کرد و سفر آنان چهار روز به طول انجامید .
همچنین مرکز رسانه ای مسلمانان روهنگیا با همکاری 200 فعال بر روی پایگاه ارتباط جمعی توییتر ، کمپینی با عنوان « مسلمانان اراکان را نجات دهید» برگزار کرد .
منبع: اخبار جهان اسلام